REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ziobro: Państwo prawa wymaga powrotu do zbadania afer

2015-12-05 09:48
publikacja
2015-12-05 09:48

Zbadanie takich spraw, jak afera hazardowa, afera Amber Gold, czy afera SKOK-u Wołomin - zapowiedział w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia" - dodał.

fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Ziobro, który był w sobotę gościem RMF FM, był pytany czy będzie chciał "jako minister i prokurator generalny wrócić do niektórych afer sprzed lat"?

"Tego wymaga państwo prawa. Jeżeli były takie afery, jak afera hazardowa, które nie zostały wyjaśnione, czy właśnie afera Amber Gold, afera SKOK-u Wołomin. My musimy te wszystkie sprawy zbadać, dlaczego np. prokuratura, organa ścigania, mimo że wiedziały o tych przestępstwach, pozwalały przestępcom przez kilka lat bezkarnie działać, wyprowadzać setki milionów złotych na szkodę Polaków. Tak, wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia, bo przypomnę, że PO sprytnie z PSL-em pod koniec swojego urzędowania uchwaliły Kodeks karny, który bardzo skrócił okresy przedawnień. To była amnestia dla wielu ludzi, którzy dopuszczali się afer w okresie ich rządów" - odpowiedział minister.

Na pytanie czy od "nowa zupełnie wróci" śledztwo smoleńskie, Ziobro odparł: "Zawsze spojrzenie prokuratora z boku na śledztwo jest pewną wartością. Popatrzmy na sprawę Papały. Wiele ekip i różnych środowisk politycznych, prokuratorzy konsekwentnie wspierali pewną linię w postępowaniu, jeżeli chodzi o zabójstwo gen. Papały. Prokuratorzy z Łodzi dostali to z boku i znaleźli nowe elementy i wątki. Zobaczymy oczywiście, jak ostatecznie ta sprawa się skończy. A sprawa katastrofy smoleńskiej i tej tragedii jest tak wielką sprawą, wymaga rzetelnego spojrzenia i na pewno wymaga też zbadania nieprawidłowości w tym śledztwie, bo czas, kiedy pan Parulski nadzorował to postępowanie nie należał do najlepszych okresów wyjaśniania katastrofy smoleńskiej".

Ziobro o weryfikacji sędziów i prokuratorów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany w sobotę w radiu RMF FM o to, czy "będzie ponowna weryfikacja sędziów? Będzie weryfikacja prokuratorów?":

"Weryfikacją będzie ich profesjonalna praca, lub brak profesjonalnej pracy i osobistej kultury. Wprowadzimy nowe zasady postępowania dyscyplinarnego, które spowodują, że ludzie, którzy zachowują się w sposób niegodny, w sposób niegodny traktują strony postępowania, zachowują się w sposób nieprofesjonalny, będą usuwani z zawodu znacznie częściej, niż to ma miejsce teraz. Ale jednocześnie będę chciał spowodować, aby sędziowie, którzy orzekają mieli większą niezależność, nie tylko w stosunku do polityków, ale też w stosunku do prezesów sądów, do tych gremiów korporacyjnych, wewnętrznych, które często ich ograniczają".

(PAP)

ale/ son/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (44)

dodaj komentarz
~Boguslaw
Nasze 25 lat wolności polega na tym, że wolność mają ci, którzy powinni siedzieć !
Zespół Kolesi którzy bronią status quo poprzedniej władzy .
http://wroclaw.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2140565213/wroclaw-Zespol-Kolesi-ktorzy-bronia-status-quo-poprzedniej-wladzy.html
Poszkodowani przez wymiar niesprawiedliwości.
Nasze 25 lat wolności polega na tym, że wolność mają ci, którzy powinni siedzieć !
Zespół Kolesi którzy bronią status quo poprzedniej władzy .
http://wroclaw.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2140565213/wroclaw-Zespol-Kolesi-ktorzy-bronia-status-quo-poprzedniej-wladzy.html
Poszkodowani przez wymiar niesprawiedliwości.
https://www.facebook.com/Poszkodowani-przez-wymiar-niesprawiedliwości-624680607593846/?ref=aymt_homepage_panel
~wyborca
Popieram w 100% weryfikację i przede wszystkim lustrację, a także odsunięcie od wykonywania funkcji strategicznych dla państwa wszystkich aparatczyków PO-PZPR dożywotnio.
~asd
szybki Andrzej jak czyta o państwie prawa ... to ma chyba niezłą polewkę ...
~cde
"państwo prawa" ... powiedz pan to szybkiemu Andrzejowi ... ha ha ha
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~antyLeming
Z wpisu wynika, że lepiej kiedy poddasz się sam...
- Weź też skierowanie do podstawówki...
~fikumaku
złodzieje z zachodu i nasi az kwicza z nienawisci do PIC a media zachodnie TYN Polsat New az sie troja z nienawisci bo podatki trzeba placic a tak bylo dobrze im za tuska
~Viktor
Nie głosowałem na PIS, ale Ziobro akurat popieram. Aferzysta powinien siedzieć i kropka, tym bardziej że są to NASZE wspólne pieniądze. Jak będą karani ci na "stołkach", zmieniona zostanie pewna kadra prawników i sędziów, to z czasem może ludzi uwierzą w istnienie prawa i sprawiedliwość. Jak widzę te najazdy Nie głosowałem na PIS, ale Ziobro akurat popieram. Aferzysta powinien siedzieć i kropka, tym bardziej że są to NASZE wspólne pieniądze. Jak będą karani ci na "stołkach", zmieniona zostanie pewna kadra prawników i sędziów, to z czasem może ludzi uwierzą w istnienie prawa i sprawiedliwość. Jak widzę te najazdy na PIS na portalach internetowych, jak słyszę ten kwik, to się cieszę, to kwik świń odrywanych od koryt.
~Andrzej
Zgoda ale zacznijmy od początku - od PC i afery z telekomunikacja i sprawdźmy czy uczciwie i legalnie zdobywały [pieniądze partie i organizacje kierowane przez Kaczyńskiego!! Tylko prawda i cała prawda nas wyzwoli!!!

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki