Ziobro: Cisza wyborcza to fikcja

2019-10-09 15:42
publikacja
2019-10-09 15:42

Cisza wyborcza to pewnego rodzaju fikcja, która często przez różne osoby czy środowiska nie jest przestrzegana – ocenił w środę w Piotrkowie Trybunalskim minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

/ fot. Jacek Lagowski / FORUM

Ocenił, że cisza wyborcza to pewnego rodzaju fikcja, która często przez różne osoby czy środowiska nie jest przestrzegana. Wskazał na internet, media społecznościowe, gdzie – jak powiedział - hulają różne informacje i sondaże.

„Jestem za tym, aby prawo operowało w realiach rzeczywistości a nie abstrahowało od świata, w którym jest. Wolałbym, abyśmy trzymali się ziemi, chodzili po ziemi, bo czasami można formować jakieś postulaty, aby czegoś nie było, a życie idzie swoja drogą” – mówił.

Zwrócił uwagę, że doświadczenia ostatnich kampanii wyborczych wskazują, że cisza wyborcza jest nagminnie, w różny sposób naruszana. Dlatego – według niego - prawo lepiej dostosowywać do obecnej rzeczywistości. Ocenił, że warte rozważania jest usunięcie zapisu o ciszy wyborczej. Podkreślił wyraźnie, że jest to jego prywatny pogląd i nie mówi tego w imieniu środowiska politycznego, które reprezentuje. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory parlamentarne 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki