REKLAMA

Zarobki burmistrzów Warszawy. Pokazali oświadczenia majątkowe

2021-06-17 06:26
publikacja
2021-06-17 06:26
Zarobki burmistrzów Warszawy. Pokazali oświadczenia majątkowe
Zarobki burmistrzów Warszawy. Pokazali oświadczenia majątkowe
fot. Skitterphoto / / Pexels

Najwięcej pieniędzy wpłynęło w ub.r. na konto burmistrza Wilanowa Ludwika Rakowskiego. Do podstawowej pensji dorobił zasiadając w radach nadzorczych dwóch spółek i przewodnicząc sejmikowi mazowieckiemu - wynika z opublikowanych oświadczeń majątkowych większości stołecznych burmistrzów.

Najwięcej w 2020 roku spośród dzielnicowych włodarzy zarobił burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Jak podał w swoim oświadczeniu majątkowym, jest to kwota ponad 273 tys. zł. Za zarządzanie dzielnicą miasto wypłaciło mu ponad 142 tys., prawie 100 tys. dorobił jako członek rady nadzorczej MPWiK i Veolia Energia Warszawa. Ponadto, jako przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, dostał za swoją pracę ponad 30 tys. zł.

Na drugim miejscu uplasował się burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk z kwotą 263 tys. Obejmuje ona uposażenie za pełnienie funkcji burmistrza – ponad 157 tys. i wynagrodzenia za członkostwo w radzie nadzorczej miejskiej spółki SKM - ponad 50 tys. Burmistrz sprzedał też swój samochód za 35 tys. i otrzymał darowiznę w wysokości 20 tys.

Dla porównania najważniejsza osoba w stołecznym ratuszu, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zarobił w 2020 roku około 233 tys. złotych.

Największą pensję dostał burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens. Z miejskiej kasy trafiło na jego konto prawie 158 tys. zł i tylko ta kwota widnieje w jego oświadczeniu majątkowym. Podobnie jest w przypadku burmistrza Włoch Jarosława Karcza, który uzyskał nieco ponad 142 tys. - najmniej spośród tych burmistrzów stołecznych dzielnic, których oświadczenia majątkowe zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (16)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
No i na to idą pieniądze, które ściąga od mieszkańców Trzaskowski.
3456
rozgonić te całą bandę do roboty i wprowadzić takie podatki jakie były 1940 r
gucio_222
Domagam się by nowe środki z Unii były przekazywane samorządom. To jest żenada by burmistrz Warszawy zarabiał tylko 23tyś na miesiąc.
demeryt_69
Który burmistrz? Warszawa ma ich aż 18 :)
marekpoznan
Uważam że każda ulica powinna mieć swojego burmistrza, a każde kilka sąsiednich ulic burmistrza burmistrzów, no i każde osiedle zgromadzenie burmistrzów z przewodniczącym burmistrzów i conajmniej 50ma wiceburmistrzami. Oczywiście wszyscy dobrze opłacani z funduszami na sekretarki, wyjazdy służbowe, auta i spore Uważam że każda ulica powinna mieć swojego burmistrza, a każde kilka sąsiednich ulic burmistrza burmistrzów, no i każde osiedle zgromadzenie burmistrzów z przewodniczącym burmistrzów i conajmniej 50ma wiceburmistrzami. Oczywiście wszyscy dobrze opłacani z funduszami na sekretarki, wyjazdy służbowe, auta i spore kilometrówki.
qwertas
Po co są Ci burmistrzowie w każdej dzielnicy? Kraków czy Łódź są o połowę mniejsze i dają radę z jednym prezydentem. Może Pan Trzaskowski odchudziłby swoj samorząd i przestał zajmować się polityką krajową. Wiem, że tego typu pytań Pan Krasko czy Pani Pochanke z „wolnych mediów TVN” nigdy by nie zadali.
andregru
Miasta w całej Polsce maja problemy finansowe po pandemii ale urzędnicy nie zaczynają oszczędności od ilości swoich etatów,wydatków tylko próbują te problemy przerzucić na kieszenie mieszkańców .
demeryt_69
Podobno Warszawa ma więcej radnych niż Niu Jork - amok i rozmodlenie!
3456
w tym kraju nic się nie zmieniło , jedno tylko -został rozkradziony majątek narodowy ,doszczętnie to się zmieniło , i teraz mogą kraść w imieniu prawa , to się zmieniło . jakie społeczeństwo taki kraj .Wystarczy 5 lat rządów przez Japończyków i tego kraju nikt by nie poznał . Naród jest ciemiężony gnębiony w tym kraju nic się nie zmieniło , jedno tylko -został rozkradziony majątek narodowy ,doszczętnie to się zmieniło , i teraz mogą kraść w imieniu prawa , to się zmieniło . jakie społeczeństwo taki kraj .Wystarczy 5 lat rządów przez Japończyków i tego kraju nikt by nie poznał . Naród jest ciemiężony gnębiony na każdym kroku , i nie robi to obcy tylko polak polakowi .biurokracja ,złodziejstwo , cwaniactwo , żyć cudzym kosztem w dobrobycie , a nazywa się to zaradnością polaków .
demeryt_69
Przecież kiedyś były plany przekształcenia Kraju Priwiślańskiego w 'drugom Japoniem' :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki