Zamieszanie podczas przemówienia Trumpa

Incydent na wiecu Donalda Trumpa. Kandydat republikanów został ewakuowany ze sceny przez agentów Secret Service, gdy wygłaszał przemówienie w Nevadzie. Początkowo spekulowano o próbie zamachu, ale doniesienia te się nie potwierdziły.

(fot. Rick Wilking / FORUM)

Donald Trump wygłaszał przemówienie w drugim co do wielkości mieście Nevady - Reno, gdy coś zaczęło dziać się przed sceną. Miliarder osłonił oczy ręką przed światłem reflektorów, by przyjrzeć się sytuacji. Wtedy na mównicę wbiegli agenci Secret Service i osłaniając go, wyprowadzili na zaplecze. Chwilę później przy głośnym buczeniu tłumu z sali wyprowadzono jednego z mężczyzn. Niektóre media informowały, że miał on ze sobą broń, spekulowano o próbie zamachu. Po kilku minutach Donald Trump wrócił na mównicę. "Nikt nie powiedział, że będzie nam łatwo. Ale nikt nas nie zatrzyma. Nigdy" - oświadczył Donald Trump, po czym dokończył przemówienie.

Jak informują lokalne media, incydent spowodowała obecność na wiecu mężczyzny ze znakiem "Republikanie przeciwko Trumpowi". Gdy chciał on podejść bliżej sceny, ktoś z publiczności krzyknął "pistolet". Wtedy na mężczyznę rzucili się ochraniający wiec agenci. Secret Service wydało później oświadczenie, że przy zatrzymanym mężczyźnie broni nie znaleziono.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Obserwator

Ciekawe ile Tramp mu zapłacił za zrobienie tego przedstawienia.

! Odpowiedz
0 0 ~pbx

Co ciekawe Clinton jest aż tak popularna że na wiece przychodzi aż 30 osób łącznie z dziennikarzami, reporterami, kamerzystami i opłaconymi osobami do trzymania transparentów...

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil