REKLAMA

Koniec plastikowych toreb w Żabce

2021-03-30 09:30
publikacja
2021-03-30 09:30
Koniec plastikowych toreb w Żabce
Koniec plastikowych toreb w Żabce
fot. materiały prasowe / / Żabka

Żabka zmniejsza zużycie plastiku o 1000 ton rocznie. Sieć sklepów kończy z plastikowymi torbami oraz wieczkami do kubków na kawę wykonanymi z tworzywa sztucznego. Zastąpiły je papierowe odpowiedniki – podaje Żabka.

Trwa wojna z plastikiem. Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o szczegółach kaucji od plastikowych i szklanych butelek - rządzący chcą wprowadzić dodatkową opłatę przy zakupie. Będzie ona oddana przy zwrocie opakowań. Z plastikiem walczą także światowe korporacje m.in. Coca Cola testuje papierowe butelki na napoje, z kolei McDonald's zapowiedział wycofanie plastikowych zabawek z popularnych zestawów Happy Meal.

Żabka na wojnie z plastikiem

Na wojnę z plastikiem idzie także sieć sklepów Żabka. Firma wyeliminowała zbędne, jednorazowe materiały z plastiku – torby na zakupy (tzw. zrywki) oraz plastikowe wieczka do kubków na kawę. Zastąpiły je całkowicie biodegradowalne, papierowe odpowiedniki, informuje Żabka.

– Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Obsługując dziennie ok. 2,5 mln klientów mamy świadomość naszej roli wobec ograniczania plastiku w naszej sieci i zachęcania klientów do dokonywania świadomych wyborów, dobrych dla naszej planety. Dlatego zdecydowaliśmy się na wycofanie zbędnych materiałów z tworzyw sztucznych i zastąpiliśmy je biodegradowalnymi odpowiednikami – mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu, CEO Grupy Żabka.

Posted by ŻABKA - mały wielki sklep on Monday, March 29, 2021

"Żabka to sieć małych i wygodnych sklepów. Jej klienci zwykle robią niewielkie zakupy, ale często. Tylko do 1 na 20 zrobionych w Żabce zakupów klienci dokupują torbę. Pozostałe 95 proc. używa własnej torby lub po prostu spożywa zakupione produkty zaraz po wyjściu ze sklepu. Eliminując ze sklepów zbędne, jednorazowe materiały z plastiku, Żabka wraz z klientami zredukuje zużycie plastiku aż o 1000 ton rocznie" – czytamy w komunikacie firmy.

 "Polak zużywa 490 plastikowych toreb"

Statystyczny Polak zużywa około 490 toreb z tworzywa sztucznego rocznie – wynika z danych przywołanych przez Żabkę. Plastik rozkłada się przez blisko 400 lat, natomiast biodegradowalne materiały w ciągu kilku tygodni.

"Papier użyty do produkcji dostępnych w sieci Żabka toreb pochodzi z odnawialnych źródeł i jest oznaczony certyfikatem FSC, który jest gwarancją odpowiedzialnej gospodarki leśnej. W praktyce oznacza to, że producenci stosują najnowsze technologie, minimalizując ilość zużytej w czasie produkcji wody, a każde ścięte drzewo wymaga nasadzenia przynajmniej jednego nowego" – podkreśla Żabka.

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
mrbeast
Nie wiem, może jestem głupi, ale czy torba papierowa nie jest zrobiona ze ściętego drzewa?
demeryt_69
Głównym składnikiem jest odzyskana makulatura.

Tego rodzaju myki robili w wielu krajach już kilkanaście lat temu :)

wrecker
Skupiają naszą uwagę na torbach a regały uginają się od plastiku. Wszystko w lodówkach, napoje, artykuły chemiczne i higieniczne, przekąski to wszystko jest plastik. Ale jest moda na walkę z plastikiem więc ludzie łykają komunikaty o reklamówkach
demeryt_69
Butelki po napojach są niemal w 100% odzyskiwalne do produkcji ... butelek - wot i zagwożdżka :)
demeryt_69
Ciekawe kiedy zaprzestaną sprzedaży szklanych lufek do papierosów tzw. robotów?
demeryt_69
Albo zatrudnienia bez umowy :)

Powiązane: Wojna z plastikiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki