REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Z giełdy kryptowalut wyparowało prawie 200 mln dolarów

2021-12-06 10:33
publikacja
2021-12-06 10:33
Z giełdy kryptowalut wyparowało prawie 200 mln dolarów
Z giełdy kryptowalut wyparowało prawie 200 mln dolarów
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Jedna z większych giełd kryptowalut Bitmart padła ofiarą włamania. Łupem przestępców padły tokeny o łącznej wartości 196 mln dolarów. Firma zapowiada wypłacenie rekompensat ograbionym użytkownikom.


Kradzież kluczy prywatnych do dwóch „gorących portfeli” (hot wallets) była najprawdopodobniej przyczyną wyprowadzenia z giełdy kryptowalut Bitmart cyfrowych aktywów wartych niemal 200 mln dolarów. Włamanie miało miejsce 5 grudnia, a łupem przestępców padły różne kryptowaluty działające na blockchainie Ethereum o wartości 100 mln dolarów oraz aktywa korzystające z rozproszonego rejestru Binance Smart Chain o wartości 96 mln dolarów.

Gorące portfele to aktywne adresy wykorzystywane w bieżącej działalności platformy pozwalającej na sprzedaż, kupno i wymianę różnych kryptowalut. Zasoby cyfrowych aktywów mogą być również przechowywane w tzw. zimnych portfelach, niepodłączonych do sieci. Nie są jednak wówczas natychmiast dostępne do dokonywania transakcji.

Po informacji o ataku giełda zawiesiła wpłaty i wypłaty. Przedstawiciele firmy zapowiadają ogłoszenie harmonogramu przywrócenia wszystkich funkcji. Ma to nastąpić 7 grudnia. CEO Bitsmart, Sheldon Xia, poinformował także na Twitterze, że dokonano już przeglądu zabezpieczeń i oszacowano straty. Giełda zaproponuje dotkniętym kradzieżą użytkownikom rekompensaty z własnych środków platformy.

MK

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
wtomek
"To wolny rynek ustala czy coś ma wartość czy nie". -Nie istnieje nigdzie w rzeczywistości wolny rynek. Zawsze był, jest i będzie manipulowany kapitałem i informacją . Kryptowaluty być może zakończą żywot podobnie jak cebulki tulipanowe. Powszechne staną się straty ulicy, to zostaną zakazane kasyna gry .
no_more_tears
Chłopacy... Przerywałem Wasze komentarze. Szanuję i tych którzy wierzą w drukowany papier udający magazyn wartości i w krypto które dopiero zaczynają swoją przygodę w naszym świecie. Pieniądz fiducjarny się nie sprawdził. Mamy wydrukowane ponad $200 bilionów a korzystamy z $800. Komu mamy oddać te wymyślone 600?Chłopacy... Przerywałem Wasze komentarze. Szanuję i tych którzy wierzą w drukowany papier udający magazyn wartości i w krypto które dopiero zaczynają swoją przygodę w naszym świecie. Pieniądz fiducjarny się nie sprawdził. Mamy wydrukowane ponad $200 bilionów a korzystamy z $800. Komu mamy oddać te wymyślone 600? To właśnie inflacja. Czyli coś co nie grozi Kryptowalutom. Od nas zależy w co wierzymy. Oraz jak bardzo mądrość życiowa pozwala nam wybić się z tłumu. Przysłowie mówi że pokorne ciele dwie matki ssie. Dlatego mam i używam obu środków aby je dalej pomnażać. Nie wiem jak poradzi sobie pieniądz fiducjarny, zakładam że skończy tak jak każdy w przeszłości. Czyli upadnie.
iluminata
Hehe dorobicie się w bananowej na giełdzie ;)
90% akcyjek na GPW nic nie warta.
chlopekroztropek
To, że wyparowało 200mln jest małym pikusiem w porównaniu z tym co "inwestorzy" potracą gdy się zreflektują, że te wszystkie kryptowaluty są bezwartościowe. Już w zeszłą sobotę niektóre straciły 25%. Cebulki tulipanów na powielenie przynajmniej potrzebowały czasu. W krypto pozornie ograniczeniem jest moc To, że wyparowało 200mln jest małym pikusiem w porównaniu z tym co "inwestorzy" potracą gdy się zreflektują, że te wszystkie kryptowaluty są bezwartościowe. Już w zeszłą sobotę niektóre straciły 25%. Cebulki tulipanów na powielenie przynajmniej potrzebowały czasu. W krypto pozornie ograniczeniem jest moc obliczeniowa, ale w praktyce wystarczy wykreować nową walutę i już można kopać od zera kolejnego cybulkoina.
bankster-kreator
Od razu widać, se nie rozumiesz wolnego rynku. To wolny rynek ustala czy coś ma wartość czy nie. Możesz sobie tworzyć dowolną ilość kryptowalut i one mogą sobie konkurować między sobą to jest piękne. 99% z nich zniknie z rynku ale zostanie 1% perełek. I po drugie mylisz pojęcia bo cebulki tulipanów po pierwsze gniły Od razu widać, se nie rozumiesz wolnego rynku. To wolny rynek ustala czy coś ma wartość czy nie. Możesz sobie tworzyć dowolną ilość kryptowalut i one mogą sobie konkurować między sobą to jest piękne. 99% z nich zniknie z rynku ale zostanie 1% perełek. I po drugie mylisz pojęcia bo cebulki tulipanów po pierwsze gniły po drugie dana odmiana nie miała limitu produkcji. Można było wyhodować jakąkolwiek odmianę w dowolnej ilości z niektórymi kryptowalutami nie da się tego zrobić. Zawsze będzie ich tyle samo. Po drugie cebulka tulipanów do niczego nie służyła a kryptowaluty to jest technologia która się rozwija. Słyszałeś o zdecentralizowanych finansach? O rynku NFT? O wirtualnym świecie 3D w którym będziesz robił zakupy by nie marnować czasu chodząc po sklepach stacjonarnych? Jeśli porownujesz to wszystko do cebulek tulipanów to zapamiętaj ten komentarz. Wydrukuj go sobie i powieść na ścianę. Zweryfikuj za 5 lat przy tej inflacji w którą stronę pójdzie ten rynek i czy faktycznie były to cebulki tulipanów jak tak twierdzisz.
bankster-kreator
Pozatym Bitcoin już jest marką samą w sobie. Spróbuj stworzyć drugą coca-colę. Powodzenia.
maniek_as
Bo to jest czyste kasyno. W każdej chwili bitcoin może kosztować 200.000 USD. Podobnie zresztą jak giełda, gdzie akcje Allegro mogą w kazdej chwili kosztować po 100 PLN.
itso_naturatobzdura odpowiada bankster-kreator
jednym zdaniem cie podsumuję ''będę grał w gre''
bankster-kreator odpowiada itso_naturatobzdura
Twoją grą jest praca za złotówki i trzymanie ich na lokacie. Powodzenia w tej twojej grze.
itso_naturatobzdura odpowiada bankster-kreator
a twoją wyższa cena za prąd żebyś mógł poczuć się wolny

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki