REKLAMA

Z e-mytem rząd poradził sobie zaskakująco sprawnie

2011-08-03 18:18
publikacja
2011-08-03 18:18
Mija miesiąc od wprowadzenia systemu e-myta na drogach krajowych i autostradach. Zdaniem Centrum im. Adama Smitha system działa dobrze, a jego uruchomienie poszło polskiemu rządowi zaskakująco sprawnie.

Pozytywnej oceny nie zmienia fakt, że system ruszył z dwudniowym opóźnieniem, a firma wdrażająca e-myto miała bardzo mało czasu na realizację. Jak mówi Adam Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, uruchomienie systemu okazało się zaskakującym sukcesem polskiego rządu, tym bardziej porównując ten projekt z innymi, na przykład e-urzędem, który miał rok opóźnienia.

System warto byłoby jednak nieco usprawnić. Przede wszystkim zatrudniając więcej inspektorów kontrolujących opłacanie e-myta, bo ich brak powoduje nadmierny ruch tirów na lokalnych drogach. Rząd powinien też się przyjrzeć, czy opłaty za przejazd nie są zbyt wysokie dla kierowców tirów i ciężarówek.

"Jeżeli prawdą jest, że po czterech miesiącach kierowcy wrócą na drogi objęte e-mytem, to być może ceny były właściwie wyliczone. Jeżeli ten ruch nie wróci, to znaczy, że ceny były arbitralnie ustalone i trzeba je natychmiast zrewidować i obniżyć" - mówi Sadowski.

E-myto obowiązuje pojazdy o masie powyżej 3,5 ton. System - zgodnie ze zobowiązaniami Polski wobec Unii Europejskiej - zastąpił winiety.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~arecki
kupili system o Austriaków ktory sie tam nie sprawdzil i trabia ze to sukces :DDD ....zupełnie jak za Gierka....zaPOmnieli tez dodac o zniszczonych do reszty bocznych drogach..no ale jeśli to nazwac sukcesem ...to tylko POgratulowac
~BZDURY
dzisiaj podali taka informacje 100 ton zlota polska ma - warta to 5 mld dolcow - system emyta kosztowal 1,5 mld tj 30 ton zlota /30%/ mysle ze powinni wybudowac te bramki ze zlota byloby taniej - i to jest sprawnie to jest sukces ??? barany
~e-bzdura
to sobie niech autor i kto tam zainteresowany poczyta artykuł:
http://niepoprawni.pl/blog/2456/horror-na-drogach-%E2%80%93-czyli-podwyzka-po-datkow-w-ramach-e-myta
~endi
" Uruchomienie e-myta zaskakujący sukces polskiego rządu " - to zdanie mnie po prostu zwaliło z nóg .... wprowadzili nowy podatek i uważają to za sukces - słów mi brakuje żeby ich odpowiednio określić ...
~Madzia
Stawki na w-myto za niskie, najniższa stawka powinna zaczynać się od 10zł za kilometr, nie po to nasz ukochany rząd autostrady buduje żeby je ciężkie tiry od razu rozjeździły i zepsuły.
~myślący
heh cicho bo jeszcze ktoś podłapie
~mikrus
Dnia 2011-08-03 o godz. 21:50 ~Madzia napisał(a):
> Stawki na w-myto za niskie, najniższa stawka powinna
> zaczynać się od 10zł za kilometr, nie po to nasz ukochany
> rząd autostrady buduje żeby je ciężkie tiry od razu
> rozjeździły i zepsuły.

Lemingi POwinny nikogo nie wpuszczać na autostrady
Dnia 2011-08-03 o godz. 21:50 ~Madzia napisał(a):
> Stawki na w-myto za niskie, najniższa stawka powinna
> zaczynać się od 10zł za kilometr, nie po to nasz ukochany
> rząd autostrady buduje żeby je ciężkie tiry od razu
> rozjeździły i zepsuły.

Lemingi POwinny nikogo nie wpuszczać na autostrady ,niech sobie każdy jeździ jak chce,polem ,lasem ,ale za niejeżdżenie autostradami roczny POdatek 1000PLN.POmalować autostrady na niebiesko POstawić ORMO-wca(czyli PO-wca) i wara żeby ktoś wjechał.
~rikosz
w sumie racja,
z tego co czytałem jak wyglądało to na Zachodzie, to wcale nie przebiegało lepiej, zawsze wszystko wychodzi w praktyce
~ZeoZ
ron... może pora ochłonąć... od tego zwierzyńca :)
~AdaśKo
ROTFL. Zaskakująco (a w zasadzie to nawet nie) sprawnie poradzili sobie z nim TIRowcy uciekając na boczne drogi. Pisanie o 2 dniach obsuwy to bezczelność - do tej pory jeszcze na 7 stawiają bramki. Ten artykuł to jedna wielka bzdura, zapewne na zamówienie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki