REKLAMA

Youtuber Friz idzie na GPW. Szaleństwo na akcjach giełdowej spółki

Adam Hajdamowicz2021-02-08 12:40, akt.2021-02-08 13:36redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-02-08 12:40
aktualizacja
2021-02-08 13:36

Ekipa, której liderem jest youtuber Friz, podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z notowanym na giełdzie Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Kurs spółki z NewConnect rósł o niemal 40 proc., a chwilę później był już na minusie.

Youtuber Friz idzie na GPW. Szaleństwo na akcjach giełdowej spółki
Youtuber Friz idzie na GPW. Szaleństwo na akcjach giełdowej spółki
fot. Karol Wiśniewski / / Instagram

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (BBI) oraz spółka Ekipa (w trakcie zmiany na Ekipa Holding) podpisały list intencyjny, zgodnie z którym postanowiły podjąć negocjacje w sprawie połączenia obu spółek. Planowanym sposobem połączenia jest połączenie poprzez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Ekipy jako spółki przejmowanej na BBI jako spółki przejmującej w zamian za wydanie dotychczasowym akcjonariuszom Ekipy akcji BBI.

Za sprawą tej informacji notowane na NewConnect Beskidzkie Biuro Inwestycyjne rosło przez moment o 38 proc. Dosłownie chwilę później nastroje inwestorów całkowicie się odmieniły, a spółka znalazła się nawet ponad 20 proc. na minusie.

fot. / / Bankier.pl

 „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania listu intencyjnego w sprawie połączenia z Ekipa S.A. Podmiot ten działa w branży nowoczesnych mediów i realizuje bardzo wiele interesujących i perspektywicznych projektów. Ekipa S.A. budzi ogromne zainteresowanie wśród inwestorów giełdowych, więc cieszymy się, że to właśnie z naszą spółką zdecydowali się dokonać połączenia i w ten sposób stać się spółką publiczną. Wierzymy, że fuzja spółek przyniesie istotne korzyści zarówno samym spółkom, jak również i ich akcjonariuszom” - komentuje Łukasz Górski, prezes zarządu spółki Beskidzkie Biuro Inwestycyjne.

Spółki ustaliły, że określą warunki współpracy, które zostaną spisane w Term Sheet (porozumienie w sprawie podstawowych warunków współpracy) do dnia 19 marca 2021 roku.

Liderem i pomysłodawcą Ekipy jest youtuber Karol Friz Wiśniewski. Materiały wideo wszystkich twórców Ekipy w serwisie YouTube wygenerowały za okres ok. 1 roku ponad 1,5 mld wyświetleń.

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne to spółką notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r. Jej głównym akcjonariuszem jest JR Holding ASI, która posiada akcje stanowiące 68,79% udziału w jej kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie głosów na WZA.

Kolejna giełdowa współpraca

O planach wejścia na giełdę Ekipy pisaliśmy już w listopadzie. Wtedy spółka ta podpisała list intencyjny z JR Holding, co miało im umożliwić połączenie z podmiotem już notowanym poprzez transakcję odwrotnego przejęcia. Samo JR Holding w ostatnich dniach weszło także w posiadanie prawie 12 proc. udziałów w spółce Ekipa.

W międzyczasie informowano także o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Ekipą a giełdowym All in! Games. W ramach niej miała zostać stworzona i wydana gra. Ta próba współpraca zakończyła się jednak niepowodzeniem i wycofano się z tych zapowiedzi, rozwiązując list intencyjny. Jak podano, stało się tak „z uwagi na brak możliwości wypracowania w toku prowadzonych negocjacji wspólnego stanowiska w zakresie obszarów podjęcia współpracy przez strony oraz wynikających z niej obowiązków”.

Umowę ramową Ekipa podpisała z kolei ze spółką T-BullZgodnie z nią T-Bull zrealizuje dla Ekipy co najmniej dwie gry. Umowa przewiduje możliwość kontynuacji prac nad grami, w tym nad płatnymi dodatkami, kolejnymi częściami lub wersjami na inne platformy (porty), które będą stanowiły przedmiot odrębnych ustaleń i będą wymagały odrębnych umów.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (21)

dodaj komentarz
bankierkomentuje
Xplus (XPL) + Makolab (MLB) = to sa typy na inwestycje na kolejne 10 lat.


te firmy poradza sobie znakomicie do momentu upowszechnienia sie sztucznej inteligencji, robotyzacji, IoT (Internetu Rzeczy), nauczania maszynowego. Przeciez zaden dzieciak nie zainwestuje w gielde a za moze 10 lat tylko max 2-3% z nich bedzie
Xplus (XPL) + Makolab (MLB) = to sa typy na inwestycje na kolejne 10 lat.


te firmy poradza sobie znakomicie do momentu upowszechnienia sie sztucznej inteligencji, robotyzacji, IoT (Internetu Rzeczy), nauczania maszynowego. Przeciez zaden dzieciak nie zainwestuje w gielde a za moze 10 lat tylko max 2-3% z nich bedzie aktywnymi inwestorami z innymi celami w zyciu. Gielda zweryfikuje Ekipe i nabijania im kabzy przez naiwne dzieci 8-15 lat.
distefano
Google przez przypadek usunęło konto twórcy gry:

https://www.onet.pl/?utm_source=www.komputerswiat.pl_viasg_komputerswiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=3be0d4fb-35b3-45e7-9e6a-f437bf2ff1c3&sid=07372b08-f780-4b33-9df9-1b765bfb7d0f&utm_v=2
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zarzupurka
w inne bandy tez nie warto: Grupa ABSTRA na skraju bankructwa? Popularni twórcy ze stratą w wys. 7 mln zł w ciągu 3 lat - https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/grupa-abstra-na-skraju-bankructwa-popularni-tworcy-ze-strata-w-wys-7-mln-zl-w-ciagu-3/7vsvb06
ravauw odpowiada zarzupurka
moze to i dobrze, pokaze to mlodym, ktorzy chca byc jutuberami, ze to droga trudna i nie uslana rozami jak sie innym wydaje....
wnr
Ciekawe co zrobią jak za parę lat minie moda na tatuaże? Ciało to nie portki z dziurami, które można zmienić na nowe jak minie moda.
mknowak
Można usunąć trochę to kosztuje ale są już możliwości. Kolejna sprawa to czy mają tatuaże "wieczne" czy te "czasowe" które po kilku latach same znikają z tego co wiem to droższa opcja ale jest takie coś.
matpoz1 odpowiada mknowak
Tatuaże "wieczne" też nie są wieczne, po kilku latach tusz sie rozlewa i trzeba je poprawiać.
chudy_january
wystarczy, że ich JU-tub wyłączy i po firemce
a Ju-tyn szybko wyłącza: wystarczy powiedzieć coś o ludziach pochodzenia handlowego i jest ban,
a o szczepionkach, i innych takich nie wspominając...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki