REKLAMA

Yanosik harcuje na NewConnect

2014-07-17 11:35
publikacja
2014-07-17 11:35
Yanosik harcuje na NewConnect
Yanosik harcuje na NewConnect
fot. Google Play /

Od ubiegłotygodniowego debiutu na warszawskiej giełdzie, akcje Neptisu zdrożały o blisko 100%. Nic dziwnego, że spółka przyciągnęła zainteresowanie inwestorów.

Chociaż Neptis jest 439 spółką notowaną na NewConnect, czwartkowemu debiutantowi udało się już wskoczyć na 101. miejsce w rankingu najpopularniejszych spółek. Powód jest prosty – akcje poznańskiej spółki zadebiutowały z ceną odniesienia 23 zł, już na drugi dzień były notowane nawet po 74 zł. Wprawdzie optymizm inwestorów opadł – Neptis kosztuje ok. 43 zł – ale i tak blisko 100-procentowy wzrost robi wrażenie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu. Widać, że nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, już teraz można zauważyć naprawdę pokaźny obrót, a wartość akcji wzrosła – w pewnym momencie nawet o 100%. Bardzo nas cieszy tak mocne wejście na giełdę – informuje zarząd spółki.

Mimo udanego debiutu kierownictwo nie zamierza sprzedawać swoich udziałów:

- Możemy otwarcie zadeklarować, że sami nie zamierzamy sprzedawać własnych udziałów. Nie chcemy pozbywać się własnych akcji, ponieważ od początku niezmiennie wierzymy w ten projekt. Sami przecież jesteśmy kierowcami i współtworzymy społeczność Yanosika. Nie ukrywam, że czuję się jej integralną częścią – informują.

Wyrośnięty startup

Neptis S.A. to dość młoda firma – w 2008 r. założyli ją Adam Tychmanowicz (obecny prezes), Filip Kolendo i Dawid Nowicki. Spółka – która sama siebie nazywa „największym polskim startupem” – zajmuje się tworzeniem i sprzedażą aplikacji i urządzeń dla kierowców samochodów i firm zajmujących się transportem.

Jako startup, Neptis odrósł już nieco od ziemi - przychody spółki w 2013 roku wynosiły 5,3 mln zł (4 mln rok wcześniej) , a zysk wyniósł 546  tys. zł (385 tys. rok wcześniej). W przeliczeniu na pełne etaty, firma zatrudnia 21 osób.

Zobacz co o Neptisie sądzą użytkownicy forum Bankier.pl

2 miliony Yanosików

Jak często w tej branży bywa, nazwa producenta jest mniej znana od nazwy flagowego produktu – aplikacji Yanosik. Program łączy w sobie funkcje nawigacji i asystenta kierowcy - poza wskazywaniem optymalnej trasy do celu jest w stanie ostrzegać o niespodziewanych sytuacjach na drodze, fotoradarach czy nawet policyjnych kontrolach. System działa w oparciu o zgłoszenia od innych uczestników ruchu drogowego. W obecnym momencie liczba pobrań aplikacji dostępnej dla smartfonów z systemami Android, iOS i Windows Phone zbliża się do 2 milionów.

Dla osób stroniących od korzystania z nawigacji w smartfonie, Neptis oferuje terminale, które można samodzielnie montować w pojazdach. Kilka miesięcy temu zadebiutował wyposażony w 2’4 calowy ekran Yanosik GT. Cena urządzenia wraz z rocznym pakietem transmisji danych to 399 zł.

Yanosik to nie jedyny produkt w ofercie Neptisu. W marcu tego roku firma wypuściła również aplikację Yanosik Autostop, mającą pośredniczyć pomiędzy autostopowiczami, a kierowcami chętnymi zabrać ich ze sobą. Do produktów firmy Neptis należą również Flotis i Flotismobile – adresowane do użytkowników biznesowych programy służące do lokalizowania oraz monitorowania pracowników i floty pojazdów.

Są plany ekspansji

Póki co kierownictwo niechętnie mówi o tym, w co konkretnie spółka zainwestuje pozyskane środki. Tajemnicą pozostaje także dalsza strategia Neptisu, w tym wejście na rynki zagraniczne.

- Mamy wiele pomysłów, które będziemy sukcesywnie realizować , a wejście na giełdę przyspieszy jeszcze tempo naszego rozwoju. Szczegółów w tym momencie nie chcielibyśmy zdradzać – przyjęliśmy politykę nieuprzedzania rynku o naszych planach rozwojowych – informuje Neptis.

- Rzeczywiście, są plany dalszej ekspansji. Intensywny rozwój Yanosika może znacząco wpłynąć na jego zasięg terytorialny. Z pewnością nie powiedzieliśmy jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa – dodają władze spółki.

/aw, mz

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~mateo
akcje yanosika trzymają się nieźle jak na kilka tygodni po debiucie
~sałata
może to po wprowadzeniu nowej usługi Yanosik dla firm? oferta wyraźnie skierowana do biznesu.
~jeremiusz odpowiada ~sałata
myślę, że wielu udziałówców właśnie zwróciło uwagę na wprowadzenie nowej usługi yanosika dla firm, jak dla mnie to wyjątkowo dobry wybór
~wyjot
i widać rezultaty wejście yanosika na giełde ostanio ponad 100 tysi userów, super!
~tukan
debiut dobry i czekamy na kolejne rewelacyjne wyniki! yanosik w moim telefonie od samego początku
~komos
myślę, że warto zainwestować yanosika
~annaa
wartość akcji mocno skacze, ale myślę, że warto choćby z tego względu, że widać, że się mocno rozwijają i inwestują w spółkę
~kition
powodzenia yanosiki, tak trzymać!
~rozczarowany
Popularność yanosika bazuje na ilości ściągnięć ze sklepu google czy istore, a nie na tym czy ktoś z tego korzysta czy nie. Mało wiarygodny wskaźnik ponieważ wiele osób go odisnatlowuje, ze względu na reklamy, które zakrywają połowę ekranu oraz obciążenie telefonu (aplikacja ciągle działa w tle)
~annma
widać, że nie znasz produktu, o którym piszesz. o popularności yanosika świadczy liczba użytkowników online w systemie, która jest oficjalnie podawana, a jeśli to Ci nie wystarcza to najlepszym miernikiem jest bardzo wysoka skuteczność zgłoszeń, baaaardzo rzadko przytrafia mi się, że zgłoszenia nie było w systemie.

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki