REKLAMA

Wyraźne spadki na GPW. Silna przecena JSW

2021-01-21 17:19
publikacja
2021-01-21 17:19
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu

Czwartkową sesję wyraźnymi spadkami zakończyły wszystkie główne indeksy warszawskiej GPW. W gronie dużych spółek największą uwagę zwracała silna przecena JSW.

Spadkiem o 1,6 proc. zakończył dzień WIG20, podobnie zachowały się notowania mWIG40, niewiele mniej, bo 1,5 proc., stracił WIG, a najlepszy z grona najważniejszych indeksów GPW sWIG80 poszedł w dół o 0,8 proc. Warto dodać, że jednocześnie na zagranicznych giełdach akcenty spadkowe i wzrostowe rozkładały się dość równo, wyniki indeksów GPW należy uznać zatem za słabe.

W składzie WIG20 wzrostem dzień zdołała zakończyć tylko trójka spółek: PGNiG, CD Projekt i Dino, żadna z nich nie zyskała jednak więcej niż 0,5 proc. Co warte uwagi Dino rosło, mimo iż analitycy DM BDM ścięli do "redukuj" rekomendację dla spółki, wyceniając jej papiery na 245 zł. 

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Po czerwonej stronie najmocniejszy ruch zanotowały papiery JSW (-10,5 proc.). Spółka po mocnej hossie napędzanej m.in. wzrostem cen węgla, znalazła się w korekcie. Inwestorzy przypomnieli sobie najwidoczniej, że sytuacja spółki wcale nie jest taka różowa, co potwierdzały ostatnie słowa Ministerstwa Aktywów Państwowych i zmiana na stanowisku prezesa.

Drugi najsłabszy wynik w indeksie to Tauron z przeceną o 5,3 proc. Ponad 3 proc. straciły jeszcze papiery LPP, Santandera, Lotosu, Aliora oraz PGE, a więc - jak na taką skalę ruchu - dość dużego grona spółek. Kapitał zatem dość szeroko uciekał z grona akcji blue chipów.

Niewiele zieleni było także w drugiej linii. Wzrosty w mWIG-u zanotowała ledwie piątka spółek na czele z Intercars (+1,9 proc.). Najmocniej - o blisko 6 proc. - taniały z kolei akcje Biomedu i Millennium. Ponad 4 proc. straciły także walory Ten Square, Cormaya i Celon Pharmy. Akcjonariusze tej ostatniej spółki zdecydują 16 lutego o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego poprzez emisję do 15 mln akcji.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (2)

dodaj komentarz
_boss_
Jak pisałem, teraz tylko Lentex daje możliwości dużego zarobku
demeryt_69
Czy Buczek miał dziś wolne?

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki