Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione

Identyfikacja potwierdziła, że znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku, co do którego prokuratura rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

(fot. Piotr Małecki / FORUM)

W czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny.

Policja: Rano w jeziorze Kisajno odnaleziono ciało człowieka

Jak powiedziała PAP Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora. Policja nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na pokładzie której nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Wyprodukował "Bogów", "Sztukę kochania" i "The Coolest Game" (jeszcze przed premierą)

Studiował na bostońskim Emmerson College kierunek: reklama i komunikacja, a na nowojorskim Parsons University uczył się designu. Kiedy po studiach wrócił w 2005 roku do Polski, zajął się produkowaniem filmów i po to właśnie założył firmę Watchoutktóra ogrywa dwie działki: studio filmowe (Watchout Studio) i produkcję (Watchout Productions).

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni - wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą. W akcji brała także udział m.in Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

Od początku akcji policja deklarowała, że poszukiwania na Kisajnie będą prowadzone "do skutku". Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, w związku z tym, że tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono dziś z jez. Kisajno została potwierdzona, działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Prokuratura prowadzi śledztwo

Jak podał w czwartek w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, w wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2kk".

Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie powała, żę w związku z tym, że tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono dziś z jez. Kisajno została potwierdzona, działania poszukiwawcze zostały zakończone. 

Jak poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, śledztwo wszczęte dzień wcześniej przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku, dotyczy spowodowania wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć.

Stodolny zaznaczył, że na tym etapie postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia, nie ujawnia żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy i danych osobowych przesłuchanych świadków, ani nie odnosi się do doniesień medialnych.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Wówczas Stodolny podał, że "pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku trwają czynności w niezbędnym zakresie, mające ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia".

 autorzy: Marcin Boguszewski, Agnieszka Libudzka


Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 fakpejsy

Wałek.

! Odpowiedz
6 12 oldsheterhend

przybije se piątke z kosteckim xD

! Odpowiedz
4 12 marianpazdzioch

Tak jak w tej piosence "Dumb ways to die".

! Odpowiedz
16 26 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 20 nostromo25

Rzucilem palenie 7 lat temu, by dostac raka od tego komentarza. Dzieki.

! Odpowiedz
1 40 szlachta-nie-pracuje

śmierć nie wybiera syn milionera czy żebraka

! Odpowiedz
14 63 misiosnechacz

Wyrazy współczucia rodzinnie i to wszystko co powinno się powiedzieć. Nawet jeżeli był pijany, nawet jeżeli zlekceważył szereg zaleceń odnośnie własnego bezpieczeństwa i był zwykłym rozwydrzonym bachorem na co nie ma dowodów poza spekulacjami to nie powinien zginąć. Szkoda chłopa, a tu nawet na bankierze pełno dywagacji towarzysko-spadkowych mających na celu zdyskredytowanie zmarłego. Napiszcie najlepiej, ze to dobrze, ze nie żyje. Jesteście obrzydliwi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 17 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
72 16 men24a

Sporo ludzi dziwnym trafem ginie za tej władzy. Tak wiem, miał problemy osobiste

! Odpowiedz
2 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne