Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione

2019-08-22 09:01, akt.2019-08-22 13:13
publikacja
2019-08-22 09:01
aktualizacja
2019-08-22 13:13

Identyfikacja potwierdziła, że znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku, co do którego prokuratura rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

/ fot. Piotr Małecki / FORUM

W czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny.

Policja: Rano w jeziorze Kisajno odnaleziono ciało człowieka

Jak powiedziała PAP Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora. Policja nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na pokładzie której nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Wyprodukował "Bogów", "Sztukę kochania" i "The Coolest Game" (jeszcze przed premierą)

Studiował na bostońskim Emmerson College kierunek: reklama i komunikacja, a na nowojorskim Parsons University uczył się designu. Kiedy po studiach wrócił w 2005 roku do Polski, zajął się produkowaniem filmów i po to właśnie założył firmę Watchoutktóra ogrywa dwie działki: studio filmowe (Watchout Studio) i produkcję (Watchout Productions).

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni - wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą. W akcji brała także udział m.in Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

Od początku akcji policja deklarowała, że poszukiwania na Kisajnie będą prowadzone "do skutku". Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, w związku z tym, że tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono dziś z jez. Kisajno została potwierdzona, działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Prokuratura prowadzi śledztwo

Jak podał w czwartek w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, w wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2kk".

Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie powała, żę w związku z tym, że tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono dziś z jez. Kisajno została potwierdzona, działania poszukiwawcze zostały zakończone. 

Jak poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, śledztwo wszczęte dzień wcześniej przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku, dotyczy spowodowania wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć.

Stodolny zaznaczył, że na tym etapie postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia, nie ujawnia żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy i danych osobowych przesłuchanych świadków, ani nie odnosi się do doniesień medialnych.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Wówczas Stodolny podał, że "pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku trwają czynności w niezbędnym zakresie, mające ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia".

 autorzy: Marcin Boguszewski, Agnieszka Libudzka


Źródło:PAP
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
oldsheterhend
przybije se piątke z kosteckim xD
marianpazdzioch
Tak jak w tej piosence "Dumb ways to die".
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
nostromo25
Rzucilem palenie 7 lat temu, by dostac raka od tego komentarza. Dzieki.
szlachta-nie-pracuje
śmierć nie wybiera syn milionera czy żebraka
misiosnechacz
Wyrazy współczucia rodzinnie i to wszystko co powinno się powiedzieć. Nawet jeżeli był pijany, nawet jeżeli zlekceważył szereg zaleceń odnośnie własnego bezpieczeństwa i był zwykłym rozwydrzonym bachorem na co nie ma dowodów poza spekulacjami to nie powinien zginąć. Szkoda chłopa, a tu nawet na bankierze pełno Wyrazy współczucia rodzinnie i to wszystko co powinno się powiedzieć. Nawet jeżeli był pijany, nawet jeżeli zlekceważył szereg zaleceń odnośnie własnego bezpieczeństwa i był zwykłym rozwydrzonym bachorem na co nie ma dowodów poza spekulacjami to nie powinien zginąć. Szkoda chłopa, a tu nawet na bankierze pełno dywagacji towarzysko-spadkowych mających na celu zdyskredytowanie zmarłego. Napiszcie najlepiej, ze to dobrze, ze nie żyje. Jesteście obrzydliwi.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
men24a
Sporo ludzi dziwnym trafem ginie za tej władzy. Tak wiem, miał problemy osobiste

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki