Piotr Woźniak-Starak zaginął na jeziorze na Mazurach

Prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Informację przekazał w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Służby wznowiły w poniedziałek rano na jez. Kisajno poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w niedzielę rano wypadł z motorówki - podała PAP policja.

Jak powiedziała asp. Iwona Chruścińska z policji w Giżycku, po porannej naradzie w poniedziałek służby wznowiły poszukiwania. W akcji uczestniczą policyjni wodniacy z Giżycka i Mrągowa, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka ze specjalistycznym sprzętem - sonarem, robotem. Do poszukiwań włączeni zostali płetwonurkowie oraz policyjna łódź z sonarem.

"Skupiamy się na poszukiwaniach na wodzie. Sytuacja jest dynamiczna; zakres działań jest rozszerzany i włączane są kolejne jednostki - dodała Izabela Niedźwiedzka -Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Trwająca w niedzielę od wczesnego rana akcja poszukiwawcza została wstrzymana przed godz. 21 z powodu zapadnięcia zmroku.

Według policji, z soboty na niedzielę przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na pokładzie, której nikogo nie było. Silnik nie pracował, być może skończyło się paliwo.

W ocenie policjantów, rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie, których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób.

Asp. Chruścińska mówiła wcześniej PAP, że z relacji odnalezionej kobiety wynikało, że płynęła motorówką z 39-letnim mężczyzną i podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli z niej do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Relacjonowała, że przepłynęła ok. stu metrów.

Policja poinformowała, że odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie. 

Kim jest Piotr Woźniak-Starak?

Piotr jest synem Anny Woźniak-Starak i pasierbem Jerzego Staraka, właściciela Polpharmy (największego w Polsce producenta leków) oraz Herbapolu z Lublina (producenta preparatów ziołowych). 

Piotr skupił się na produkcji filmowej. Asystował m.in. Andrzejowi Wajdzie przy "Katyniu". Wśród jego dzieł należy wymienić film "Bogowie" o Zbigniewie Relidze, którego zagrał Tomasz Kot czy "Sztukę kochania" o Michalinie Wisłockiej, zagrana przez Magdalenę Boczarską. W kręgu jego zainteresowań nie są jedynie filmy pełnometrażowe. Kręci także reklamy dla stacji paliw Circle K czy PKO BP. Prywatnie jest mężem Agnieszki Woźniak-Starak, wcześniej Szulim, gwiazdy TVN. Rodzina posiada liczne nieruchomości na Mazurach, w Zakopanem czy w Konstancinie. Anna Woźniak-Starak prowadzi restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich. Jest także właścicielką kilku innych lokali oraz firmy cateringowej.

autorka: Agnieszka Libudzka


Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 11 zbyszek_

Jakoś GPW nie zareagowała negatywnie na tą smutną wiadomość.

! Odpowiedz
21 27 search

Dla zony to smutne i dobre info. stacila meza ale juz nie musi udawac, dostanie pare grosza po mezu, choc nie mi to oceniac to nie pasowali do siebie a ona ewidentnie leciala na kase.

! Odpowiedz
2 3 krypsy

A dlaczego cię to ciekawi?

! Odpowiedz
2 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
33 49 staryznajomy

Przynajmniej stać ich na dębowa trumnę lub z jakiegoś egzotycznego drewna a zwykly plebs w sosnowych chowają !

Na powaznie to szkoda chłopaka, lubial sie zabawić a wystarczylo ubrać kamizelke. Szkoda go:) Pani Agnieszka nie ma cos szczescia jedni ja zostawiaja, inni wola sie utopic w towarzystwie mlodszych kolezanek.

! Odpowiedz
20 47 1as

Moja hipoteza: 27-letnia łodzianka nie chciała być ciągle "tą drugą", ew. jakiś motyw finansowy. Przebieg zdarzeń: bania, dążenie do wywrotki, przy wiedzy o słabych umiejętnościach pływackich chłopa, do tego nadużyciem używek dowolnych. larwa dopłynęła, on juz nie dał rady...

! Odpowiedz
0 1 zenonn

Pozorowana śmierć.
Z siostrą płynął, nie kochanką. Po kolacji z teściami. Ochronie kazał płynąć do domu. Motorówka miała się wywrócić przy skręcie, działający telefon został na motorówce.

! Odpowiedz
7 85 skaurus

Ciekawe co sądzi żona o 27-letniej kobiecie z którą jej mąż pływa motorówką na Mazurach, no chyba, że to nowoczesne, otwarte małżeństwo i taki numer to nic nowego/szczególnego.

! Odpowiedz
17 71 1as

To jest jedna, wielka, tęczowa rodzina TVN.
Ale tam jak widać nie lepiej się dzieje, niż w "katolickich patologiach".

! Odpowiedz
25 39 (usunięty) odpowiada 1as

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne