REKLAMA

Wybieramy Mistrza GPW 2016 - pierwszy ćwierćfinał

2017-01-02 07:32
publikacja
2017-01-02 07:32
Wybieramy Mistrza GPW 2016 - pierwszy ćwierćfinał
Wybieramy Mistrza GPW 2016 - pierwszy ćwierćfinał

W pierwszym pojedynku ćwierćfinałów wyborów Mistrza GPW 2016 mierzą się JSW i Echo Investment. 

Dziennikarze i analitycy „Pulsu Biznesu” i serwisu Bankier.pl wytypowali 16 spółek, z których internauci wyłonią tę najlepszą w mijającym roku. Mistrz GPW wybrany zostanie po raz siódmy.

O tym, komu przypadnie ten tytuł, zdecydują — tak jak w poprzednich latach — czytelnicy portalu Pb.pl, a także serwisu Bankier.pl. Głosowanie ruszyło w poniedziałek 20 grudnia, a zasady są proste: do kolejnej fazy przechodzą te firmy, które zdobędą więcej głosów.

W pojedynkach 1/8 finału JSW pewnie pokonała Wielton (71%-29%), a Echo Investment okazał się lepszy od AmRestu (61%-39%). Pozostałe pary ćwierćfinałowe, które rozegrane zostaną w najbliższych dniach to: PZU - Auto Partner, KGHM - PKN Orlen, Grupa Kęty - CD Projekt

Pole do głosowania powinno pojawić się poniżej. Głosowanie trwa do wtorku 3 stycznia do godz. 18.

JSW - Echo Investment

JSW

Pod względem zwyżki kursu Jastrzębska Spółka Węglowa na polskim rynku nie miała sobie w tym roku równych. Kilkukrotny wzrost wartości to osiągnięcie warte uwagi, szczególnie w przypadku tak dużej spółki. Dodatkowo pozwolił on nieco zapomnieć o giełdowej katastrofie, jakiej uczestnikami byli akcjonariusze JSW w okresie pomiędzy debiutem a styczniem 2016 r. Restrukturyzacja i odbicie cen węgla sprawiły, że inwestorzy uwierzyli, że przyszłość w Jastrzębiu będzie dużo lepsza. Przyszłość jest tu jednak słowem kluczem, na razie JSW wciąż ma przed sobą wiele problemów do rozwiązania, a w jej rachunku wyników huczą straty.

Echo Investment

Akcje dewelopera kończą rok nawet nieco niżej, niż go zaczęły. Licząc z pierwszą w historii wypłatą dywidendy dały jednak zarobić ponad 70 proc. Na dodatek spółka sygnalizuje, że dywidenda nie będzie tylko efemerydą. Echo zmieniło model biznesowy. Nie będzie trzymać w portfelu ukończonych biurowców czy centrów handlowych, ale od razu je sprzedawać i uwolnione w ten sposób pieniądze przeznaczać zarówno na nowe inwestycje, jak i wypłaty dla akcjonariuszy. 19 grudnia deweloper sfinalizował sprzedaż wieżowca Q22 za – bagatela – 1,2 mld zł.

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~acotam
Za 2017 zwycięzcą będzie Ursus.
~-Jaro
kupię jeszcze w tym roku po 8 zł. akcje JSW
~Jaro
Akcje są warte w granicach 70 z przy obecnej sytuacji spółki A dzisiejszy kurs w dół to raczej gra spekulantow co widać po obecnym kursie Jeszcze pewnie chcą trochę zarobić Jutro będzie troszkę na plus a później...
~ala
Na AlmaMarket odbywa sie wlasnie ,,szulernia,, plus27 jak to sie ma
~verte
Pic na wodę. A gdzie MFO?!
~Jędrek
JSW mają pewnie problemy finansowe ale to jeszcze za rządów PO oraz pana Zagorowskiego ciągną po zakupie kopalni od Kampani weglowej A później zła koniunktura na węgiel to pogłębila A od Sierpnia 2016 r zdaje że ma dodatni wynik finasowy aż do teraz A te straty no cóż ciągnie cie jak koło u wozu
~ta
widze laików jeśli chodzi o opinie. chyba każdy kto potrafi czytać to wie że wszelkie umowy długoterminowe zawierane były po walorach niższych o 10-20% niższy niż w latach 2015 w marcu 2016 na okres dłuższy czyli nie ma to znaczenia w jakiej cenie jest węgiel jak umowy dla energetyki, ciepłowni , hut itp byly zawarte widze laików jeśli chodzi o opinie. chyba każdy kto potrafi czytać to wie że wszelkie umowy długoterminowe zawierane były po walorach niższych o 10-20% niższy niż w latach 2015 w marcu 2016 na okres dłuższy czyli nie ma to znaczenia w jakiej cenie jest węgiel jak umowy dla energetyki, ciepłowni , hut itp byly zawarte w marcu i lutym ubiegłego roku kiedy akcje spółki były po 9 zl a ze wegiel podrożał wielokrotnie nie ma to znaczenia jak umowy były przed podpisane , na najbliższe miesiące sa po cenie najniższej. :) i czy węgiel beidzie po 10000 nic to nie zmieni jak w umowie jest napisane po 10 zl , umowy się nie zmieni ;)

wiec te brednie jak wyżej gdzie pisze się węgiel drozeje itp nie ma to wpływu na JSW jak umowy byly zawarte dużo wcześniej kiedy wiegiel był najniższy w historii , ktoś wypowiada się nie mając pojęcie o spółce.
~mihu odpowiada ~ta
Tworzysz ekonomie od nowa, zaproszenie do rządu na stanowisko doradcy już zostało do ciebie wysłane.
Podpisywali umowy za twoje przykładowe 10 pln/tona ale nowe podpisują po przykładowe 10000 pln/tona.
Podobna zasada tyczy się paliw. Cena na stacji zmienia się na bieżąco mimo że jeździsz na tej zakontraktowanej
Tworzysz ekonomie od nowa, zaproszenie do rządu na stanowisko doradcy już zostało do ciebie wysłane.
Podpisywali umowy za twoje przykładowe 10 pln/tona ale nowe podpisują po przykładowe 10000 pln/tona.
Podobna zasada tyczy się paliw. Cena na stacji zmienia się na bieżąco mimo że jeździsz na tej zakontraktowanej np kwartał temu.

Powiązane: Wybieramy Mistrza GPW 2016

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki