REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Sieć Wi-Fi będzie clue. Netflix zablokuje współdzielenie konta

Agata Wojciechowska2023-02-03 06:00redaktor
publikacja
2023-02-03 06:00

Netflix ujawnia coraz więcej szczegółów egzekucji, którą planuje dokonać na współdzielących konto, a nie mieszkających w jednym gospodarstwie domowym. Firma "swoich" rozpozna po sieci Wi-Fi.

Sieć Wi-Fi będzie clue. Netflix zablokuje współdzielenie konta
Sieć Wi-Fi będzie clue. Netflix zablokuje współdzielenie konta
fot. wisely / / Shutterstock

Netflix oszacował, że ponad 100 mln osób na całym świecie, zamiast wykupić u nich abonament, korzystać z danych logowania innej osoby, w skrócie współdzieli konto, choć nie powinno. Szybko matematyczne działanie pokazało, że traci na tym dużo, dlatego zrezygnowało z motta, które kiedyś ich promowało "miłość to dzielenie się hasłem" na rzecz realnych zysków.

O wprowadzanych przez firmę utrudnieniach, tj. wysyłanie kodu weryfikacyjnego, który będzie wysyłany na adres mailowy do głównego właściciela konta, pisaliśmy w artykule "15 minut i koniec. Krucjata Netflixa przeciwko współdzieleniu kont". Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, platforma opublikowała także instrukcję kto, kiedy, komu może udostępnić swoje hasło

Wszystko były to jednak dość "miękkie" środki, którymi motywowano do praworządnego korzystania z platformy. Teraz wchodzą te cięższego kalibru. Głównym czynnikiem weryfikacji stanie się sieć Wi-Fi.  Użytkownicy będą meli obowiązek podłączenia się do domowej sieci co najmniej raz na 31 dni. To nada ich urządzeniom status "zaufany". Netflix je zapamięta i pozostawi odblokowane. Po tym czasie nie będzie się można zalogować na platformę, a ponowne oglądanie filmów umożliwi jedynie kontakt z serwisem Netflixa. 

Z kolei logowanie się na innych urządzeniach niż zaufane, tj. TV w hotelu czy firmowym laptopie, będzie wymagało wprowadzenia kodu weryfikacyjnego, który umożliwi korzystanie z platformy na siedem dni.

Kliknij w obrazek, żeby zapisać się na webinar (Bankier.pl)

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (29)

dodaj komentarz
benq1979
Niech blokują. Ostatnie filmy to nachalna, obrzydliwa wręcz promocja zboczeń i wynaturzeń. A większość filmów to dno.
langdon25
Żałujesz ze nie ma gniotów typu „Smoleńsk” w menu ?

Włącz tvtrwam - tam są twoje ulubione transmisje niedzielne i seriale „z życia konfesjonału”.
newcommer
Czyli trzeba postawić tunel ssh przy współdzieleniu.
vacarius
Oni z tym blokowaniem to powinni się dwa razy zastanowić. Bo wszystkie seriale są na pirackich stronach za darmo. Czyli w zamian za kliknęcie w 30 wyskakujących okienek i zainstalowanie sobie 5 wirusów. Ale gdy ktoś wie jak to blokować to ma filmy za darmo.
xqwztsa
Na TPB ani mirrorach nie przypominam sobie nic takiego.
jasiek2017
Zachłanność kroczy przed upadkiem.
wizytator
Dlaczego inne platformy nie mają z dzieleniem kont problemu?
ravauw
w pierwszych 3 miesiacach ubedzie im z 30% klientow, przeczekaja i znowu beda sie chwalic poteznymi zyskami
a29
po co komu Netflix. ludzie po co oglądać głupoty? poczytajcie książki, albo wyjdźcie na spacer
mknowak
Po co komu książki ? Po co komu spacer ?

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki