REKLAMA

Wood & Company rekomenduje "kupuj" JSW

2016-11-25 11:19
publikacja
2016-11-25 11:19

Wood & Company rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej od zalecenia "kupuj" i ceny docelowej na poziomie 103 zł. Tak wysokiej wyceny akcjonariusze JSW nie widzieli w raportach analityków od ponad 3,5 roku.

fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

JSW ma w 2016 roku świetną passę. Choć w styczniu wyznaczała historyczne minima na poziomie stanowiącym ledwie 6% ceny z debiutu, teraz mówi się o niej jako gwieździe parkietu i ma ona realną szansę na powrót do indeksu WIG20. Wracający do formy węgiel i mniej lub bardziej postępująca restrukturyzacja sprawiły, że inwestorom przestały przeszkadzać notowane kwartał w kwartał straty. Nadzieje na lepszą przyszłość sprawiły, że od początku roku wartość jastrzębskiej spółki wzrosła o 674% i jest obecnie w okolicach najwyższych poziomów od trzech i pół roku. 

W ostatnich miesiącach o 180 stopni zmianie uległy też nastroje analityków. Podczas, gdy rok 2014 i 2015 to przede wszystkim rekomendacje wieszczące pogłębianie się spadków i ceny docelowe cięte wraz z kolejnymi "postępami" JSW w tej materii, tak 2016 rok stoi rekomendacjami "kupuj". Opierając się na naszej bazie, inwestycję w spółkę doradza 10 ostatnich raportów biur maklerskich z rzędu. 

fot. / / Bankier.pl

Raport Wood dobrze wpisuje się w ten entuzjazm, jest on jednak z psychologicznego punktu widzenia o wiele ważniejszy niż 10 wspomnianych wcześniej. Wood bowiem jako pierwszy po wielkiej bessie na JSW, wycenił akcje spółki na ponad 100 zł, a dokładniej na 103 zł. Poprzednia najwyższa wycena pochodziła od DM BZ WBK, który miesiąc temu wycenił papiery spółki na 96 zł. Aby znaleźć w naszej bazie inny raport wyceniający akcje JSW na ponad 100 zł, trzeba cofnąć się aż do marca 2013 roku, kiedy to Raiffeisen przy cenie 95,05 zł rekomendował 111 zł.

Dla akcjonariuszy JSW to bardzo dobra wiadomość, oznacza bowiem, że analitycy - mimo trwającego od stycznia rajdu - wciąż widzą potencjał do wzrostu wartości jastrzębskiej spółki. Z drugiej strony podczas debiutu JSW również była pupilkiem analityków, tymczasem kolejne lata przyniosły jej gwałtowną bessę. Dodatkowo - choć sprawy w spółce wydają się iść w dobrym kierunku - JSW wciąż nie wyszła jeszcze na prostą. Warto także pamiętać, że jest to spółka państwowa, co sprawia, że inwestycji w JSW towarzyszy dużo większe ryzyko polityczne niż w przypadku akcji prywatnych spółek notowanych na GPW.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (31)

dodaj komentarz
~dessa
dojdziemy powyżej 140 zł z ceny emisji i wyżej
~kijek
Jak te fajfusy rekomendują kupno to wniosek jest jeden. Sprzedawaj po pkc. Byli kiedyś w Posce, głośno się reklamowali a w przededniu Wielkiej hossy z podkulonymi ogonai spieprzali aż się kurzyło. Jak mają czenośč rekomendować polskie aktywa?
~j-23
Dziki kraj ! Rządy nieudaczników i thieves !
~VppkMA2
Gdzie ta świnia zagórowski ? Łyso ci złodzieju !!!
~gospodarka
To nie jest bańka to jest BANIA!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Arturo
Sama fota mówi za siebie: w JSW jest już więcej dozoru niż fizycznych !!!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Inwestor
Nie ma się co obrażać na analityków bo trend na JSW jest wyraźny. Akurat 103 złote na akcji nie jest niczym dziwnym gdyż potencjał spółki jest zdecydowanie większy. Mamy rajd (Mikołaja) więc 100 zł bez problemu możemy zobaczyć już w grudniu. Od dłuższego czasu widać po obrotach, że "mocne ręcę" wzięły Nie ma się co obrażać na analityków bo trend na JSW jest wyraźny. Akurat 103 złote na akcji nie jest niczym dziwnym gdyż potencjał spółki jest zdecydowanie większy. Mamy rajd (Mikołaja) więc 100 zł bez problemu możemy zobaczyć już w grudniu. Od dłuższego czasu widać po obrotach, że "mocne ręcę" wzięły akcje pod skrzydła i pewnie długo nie wypuszczą. Ci co stoją z boku niech przecierają oczy bo w takim tempie bez problemu dojdziemy do ceny z emisji.
~złodzieje
hutmen tez wart jest 9,9 zeta za akcje i co z tego ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki