REKLAMA

Wojna w NIK. Banaś donosi do prokuratury na swojego zastępcę

2020-07-09 14:18
publikacja
2020-07-09 14:18
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli Tadeusza Dziubę i wniosek o jego odwołanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek skierował w czwartek prezes NIK Marian Banaś.

Na Twitterze NIK podano, że Marian Banaś, "stojąc na straży niezależności kontrolerów NIK" skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 231 Kodeksu karnego, który mówi o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Ponadto – poinformowała NIK – Banaś skierował też wniosek do Elżbiety Witek o odwołanie Dziuby z funkcji wiceprezesa NIK.

Tadeusz Dziuba funkcję wiceprezesa NIK pełni od listopada ubiegłego roku. Dziuba był posłem sejmu kontraktowego w latach 1989-1991 i posłem Sejmu VII i VIII kadencji, a w latach 2005–2007 pełnił funkcję wojewody wielkopolskiego.

W 1971 r. ukończył studia na Wydziale Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu i do 1993 r. pracował na tej uczelni. W 1980 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych. W latach 1993–2000 był wicedyrektorem delegatury NIK w Poznaniu, w latach 2000–2001 był wicedyrektorem Departamentu Edukacji, Nauki i Kultury NIK, a w latach 2001–2005 ponownie pełnił funkcję wicedyrektorem delegatury NIK w Poznaniu. (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
gregzacha
Pislamizacja jak każda organizacja zbudowana na kłamstwie musi sie przewrócić i to z wielkim hukiem. Lata szczekania o kradzieżach opozycji i zero dowodów, zamiatanie pod dywan afery ze Srebrną i łapówek Kaczyńkiego to sie zemści.
jes
Niestety nie. Jak już zagarną wszystko to nikt się o niczym nie dowie a towarzysze z pisu będą nietykalni.
killgore
I wyobraźcie sobie, że Marian by się nie skonfliktował z pisem. Wszystkie afery by były ładnie zamiecione pod dywan. A po wyborach to pewnie dopiero zacznie petardy odpalać :) Kupuje popcorn i czekam
jes
Nie doczekasz się wniosków. Zbiera haki i będzie je trzymał na czarną godzinę jeżeli spróbują się do niego dobrać.
marianpazdzioch
Chcą Marianka wygryźć niepolacy.
marxs
jakby maliniak miał jaja tak jak banaś to spokojnie wygrałby wybory i pampersy nie byłyby potrzebne teraz
mith21
To się Ziobro ucieszy.
Ależ PiS zniszczył Polskę.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki