REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Władze Botswany sprzedają pozwolenia na polowanie na słonie

2020-02-07 14:19
publikacja
2020-02-07 14:19
Władze Botswany sprzedają pozwolenia na polowanie na słonie
Władze Botswany sprzedają pozwolenia na polowanie na słonie
fot. John Michael Vosloo / / Shutterstock

Władze Botswany w piątek przeprowadzą aukcję licencji na polowania na słonie. Zastrzelonych ma zostać w sumie 70 zwierząt w siedmiu dystryktach. Będą to pierwsze polowania na słonie od czasu zniesienia pięcioletniego zakazu w maju ub.r. - informuje Reuters.

Populacja słoni w Afryce maleje w wyniku kłusownictwa, ale w Botswanie, w której mieszka prawie jedna trzecia populacji tych zwierząt na kontynencie, ich liczebność od końca lat 90. wzrosła o ok. 50 tys. i wynosi 130 tys.

Władze Botswany twierdzą, że polowania są niezbędne do tego, żeby załagodzić konflikty między zwierzętami a ludźmi, a w szczególności rolnikami, którzy uskarżają się na niszczenie plonów i infrastruktury przez słonie.

Jak poinformowała rzeczniczka ministerstwa środowiska Alice Mmolawa, licencje będą wydawane na polowania na określonych terenach, a w aukcji mogą brać udział tylko firmy zarejestrowane w Botswanie. "Dostępnych jest siedem pakietów na polowania, każdy na 10 słoni. Siedem obszarów, które wybrano, to miejsca najbardziej dotknięte konfliktem człowiek-przyroda" - powiedziała Mmolawa.

Każdy z uczestników aukcji musi wpłacić depozyt w wysokości 200 tys. pul (ok. 71 tys. zł).

We wtorek władze Botswany podawały, że do udziału w aukcji zgłosiły się trzy osoby i toczyły się dyskusję, czy uczestnik może wylicytować więcej niż jedną licencję na polowania.

W maju ub.r. prezydent Mokgweetsi Masisi zniósł pięcioletni zakaz polowań na słonie.

kib/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kkk1111
kim trzeba być żeby bez potrzeby mordować zwierzęta, idz jeden z drugim z dzida z lukiem na dzikiego zwierza stan oko w oko a nie z bronią palną i chwali sie potem taki ze zabił zwierze ,nie nie zabiłeś ale zamordowałeś ,bo zwierze nie miało szans z nowoczesna bronią palną

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki