REKLAMA

Witek: Jutro nie będzie Komitetu Politycznego PiS

2015-11-05 14:22
publikacja
2015-11-05 14:22

Wszystko wskazuje na to, że jutro nie zbierze się Komitet Polityczny PiS, który miał zatwierdzić skład nowego rządu. Poinformowała o tym rzeczniczka partii Elżbieta Witek, która powiedziała, że konsultacje w sprawie formowania gabinetu przerwano między innymi ze względu na spotkanie kandydatki na szefową rządu Beaty Szydło z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych.

fot. Krystian Maj / / FORUM

Wcześniej przedstawiciele PiS-u informowali, że skład rządu zostanie zaprezentowany w piątek lub sobotę. Elżbieta Witek przekonuje, że zapowiedzi te były obwarowane pewnymi warunkami - brakiem przeszkód technicznych, takich jak przedłużające się konsultacje czy inne spotkania kandydatki na premiera.

Elżbieta Witek uspokajała, że nie można mówić o żadnych opóźnieniach w kwestii powołania nowego rządu, a wszystko odbywa się według konstytucyjnego kalendarza. Przypomniała, że w 2011 roku minął miesiąc od dnia wyborów do nominacji Donalda Tuska na premiera. Zapewniła przy tym, że konsultacje są "bardzo spokojne i poważne".

Termin dymisji obecnego rządu oraz zaprzysiężenia nowego gabinetu jest ściśle powiązany z data pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji. O godz. 15.30 szefowa Kancelarii Prezydenta ma poinformować, na kiedy zostanie ono zwołane przez Andrzeja Dudę.

IAR/jj

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~alek
Żeby tylko wiocha ... oni tam robią w portki ze strachu ! Fajnie było być silną opozycją przez 8 lat narzekać na własny kraj, ciemny Lud ... a teraz trzeba z tym skończyć Oj ciężko się odzwyczaić
~Bicznapis
Zaczyna się cyrk pisdzielców tak wszystko było cacy obiecanki rząd miał być na drugi dzień po wyborach a tu klapa niema nic i długo nie będzie . w tym pisie same matoły niema kogo wybrać Ziobro zero,Macierewicz Smoleński propagandzista ,Błaszczak i jojo niekumate będzie się działo.
~Dżejms
Wywaliłbym te niebieskie szmaty w żółte gwiazdki co je widać w tle. Do czego one?
~RICO
Najważniejsze,że nie będę już oglądać tych mord z gangreny obywatelskiej na czele rządu !
~DJCat
Po co ten cyrk? Niech wystąpi Prezes i wszystko będzie jasne, kiedy pierwsze posiedzenie, kiedy zaprzysiężenie, kiedy budżet i odwołanie Szydło (żeby było na kogo zwalić winę za obietnice).
~ron
A ponoć PIS przed wyborami miał wszystko przygotowane ustawy, ministrów, zmiany w prawie ....itd. No widać że są tarcia oj są !!!!
~piotr
niech się trą może się wytrą szybciej niż w dwa lata jak ostatnio
już nikt nigdy przez tego pana nie zginie
i jest to polityczny gwóźdź do trumny andrzeja leppera

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki