REKLAMA

Wiosna Biedronia pójdzie do wyborów z SLD i Lewicą Razem

2019-07-18 12:50
publikacja
2019-07-18 12:50

Podjęliśmy decyzję o stworzeniu nowego wspólnego bloku lewicy, które pójdzie do wyborów - mówił w czwartek lider Wiosny Robert Biedroń. Najprawdopodobniej w skład tego bloku wejdą m.in. SLD i Lewica Razem - dodał. Poinformował, że w czwartek wieczorem odbędzie się spotkanie przedstawicieli lewicy.

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

"Podjęliśmy decyzję, że stworzymy nowy blok lewicowy, blok wspólnej lewicy, która razem wspólnie i nareszcie po wielu latach podziałów, czasami animozji, czasami różnicy zdań pójdzie do wyborów i wygra te wybory" - mówił Biedroń.

Według niego najprawdopodobniej w lewicowy blok współtworzyć będą też SLD i Lewica Razem, ale do udziału w nim zaprosił również środowiska obywatelskie.

"Nie dzieli nas nic w praktyce oprócz drobnych różnic programowych i szyldów partyjnych. Nie ma więc żadnego powodu, żeby dzisiaj, w tak trudnym momencie dla Polski, polska lewica, wszystkie postępowe siły miały iść do tych wyborów podzielone" - powiedział Biedroń.

Poinformował, że spotkanie ws. przyszłości polskiej lewicy odbędzie się w czwartek po godz. 20. Według lidera Wiosny, wspólna lista lewicy zostanie ogłoszona "w najbliższych dniach". (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Marceli Sommer

mro/ msom/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
carlito1
Dzięki właśnie takiej opozycji pisy śpią spokojnie

Powiązane: Wybory parlamentarne 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki