Wilk: gospodarkę może uzdrowić tylko uproszczenie prawa

Jacek Wilk, kandydat na prezydenta RP uważa, że gospodarkę może uzdrowić tylko uproszczenie prawa gospodarczego. Kandydat przekonuje, że obywatel powinien mieć możliwość zrezygnowania z płacenia składki zdrowotnej, a podatek dochodowy powinien być zlikwidowany w to miejsce wprowadzając jednolitą 18% stawkę VAT.


 -Nie mam doświadczenia w administracji, nigdy nie byłem zawodowym politykiem, który pełnił funkcję publiczną. Natomiast właśnie na stanowisku prezydenta potrzeba osoby, która zna praktykę życia i problemy zwykłych ludzi - przekonuje Jacek Wilk (KNP).

Wywiad z Jackiem Wilkiem

Start odtwarzacza ...

Kandydat na urząd Prezydenta RP z ramienia Kongresu Nowej Prawicy przekonuje, że podatki można uprościć nową ustawą gospodarczą. Dodaje, że polski system emerytalny to klasyczna piramida finansowa, a w Polsce tak naprawdę nie ma trójpodziału władzy.

Z Jackiem Wilkiem rozmawiał Łukasz Piechowiak.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~DawidJanicki

Już lepszy UPR będący w strukturach RNu niż JKM, który właśnie niszczy polską prawicę. Za każdym razem gdy sondaże dają mu 5 procent i więcej, strzeli jakąś gafę. To jest u niego norma

! Odpowiedz
1 1 ~kajzer

Niedługo czas na reset. Wtedy złoto będzie w cenie. Gorzej, jak nasz kochany kraj się go przedwcześnie pozbędzie. Polecam świetny artykuł o zasobach złota i tym, co może się z nimi stać: http://independenttrader.pl/297,dlaczego_cena_zlota_spada_i_spadac_bedzie_(artykul_goscinny).html

! Odpowiedz
5 5 ~jo

To jest wszystko co masz do zaproponowania?
Zmniejszenie podatków BEZ REFORMY FINANSÓW PAŃSTWA doprowadzi do zawalenia się systemu w rok. Najpierw trzeba wprowadzić zmiany tam, gdzie pieniądze wydawane są bez najmniejszego sensu, a potem można zmniejszać podatki.
Powiedz prawdę, jak chcesz osiągnąć co mówisz, to może mnie skusisz, inaczej mogę tylko myśleć, że gadasz to, co wszyscy chcą usłyszeć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~MacGawer

KNP z zasady chce ograniczyć wydatki. Ale nawet bez tego łatwo dojść do wniosku, że mnożenie różnych podatków i parapodatków (belki, abonamenty itp) jest bez sensu. Poza zajęciem 1-szego miejsca w Europie i (bodajże) 7-go na świecie w kategorii "najbardziej zagmatwane przepisy". Zwykła arytmetyka i znajomość zasad działania PIT, CIT i VAT pozwala na obliczenie jak zastąpić wszystko VAT-em. Zaczynając od tego, że po ubruttowieniu pensji i emerytur dodatkowe pieniądze byłyby wydane na zakupy - czytaj odprowadzonoby od nich VAT. Przy stawce np. 25% jest to 1/4 dotychcz. dochodów z podatków bezpośrednich przy ZNACZNIE niższej biurokracji i ŁATWIEJSZYM prowadzeniu biznesu w Polsce. Gdyby jeszcze uprościć sam VAT (najlepiej na wzór japoński), to biznes anno Domini 2016 na nowych zasadach byłby łatwiejszy w prowadzeniu i tańszy niż AD 1990.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~endi

Gdyby obiecał i przeprowadził powszechne uwłaszczenie wszystkich Polaków lasami państwowymi to bym zagłosował na niego , a tak to mówię pa pa

! Odpowiedz
5 4 ~robol

Prawica ma jedną słuszną linię , kto ma kasę ten żyje, kto kasy nie ma ziemia go zawsze przyjmie

! Odpowiedz
0 0 ~Qwerty

A to nie jest tak ze jak ktoś nie ma kasy ale ma rozum i inteligencję to się do robi kasy? Z jakiej racji osoba inteligentna ma utrzymywać obcego idiote albo osobę upośledzoną z która nie jest spokrewniona?

! Odpowiedz
5 1 ~gonzo

Oj oj, a KNP mówiło, że nie będzie i vatu i dochodowego, a jedynym podatkiem będą jakieś 3 stówki na wojsko, policję i administrację...

! Odpowiedz
0 1 ~MacGawer

Największym promotorem pogłównego był JKM, on już nie jest w KNP. Ale nawet on zdawał sobie sprawę z tego, że jak długo jesteśmy w UE tak dlugo MUSIMY mieć VAT. Dlatego odlożył pogłówny na półkę (a może doszedł do wniosku, że to głupota, ale wstydził się przyznać?) i postulował 15% VAT (minimum dla UE).

! Odpowiedz
1 16 ~ciagov

Gadajcie co chcecie, Wilk to porządny, inteligentny człowiek, nie to co cała ta banda bęcwałów na Wiejskiej

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.