Wielu Polaków deklaruje, że skorzystałoby ze szczepionki na COVID-19

2020-06-30 17:33
publikacja
2020-06-30 17:33
fot. multitel / Shutterstock

37 proc. Polaków skorzystałoby ze szczepionki przeciw COVID-19, gdyby była dostępna; 28 proc. deklaruje, że nie; 34 proc. nie ma zdania – wynika z badania, którego wyniki opublikowano we wtorek.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na panelu ePanel.pl od 2 do 9 czerwca 2020 roku na liczącej 1066 osób próbie, reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region zamieszkania i wielkość miejscowości.

Wyniki badania opublikowano na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który – jak podano – współpracował przy nim z Uniwersytetem Warszawskim.

Przeciwnicy zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi jako główny powód takiej postawy wskazali obawy przed szczepionką, która zostałaby tak szybko wprowadzona do użycia (43 proc.), jak również brak zaufania do instytucji pracujących nad szczepionką (39 proc.). Wysoki odsetek osób – 35 proc. - uważa, że szczepionka nie uchroniłaby ich przed zachorowaniem. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ wj/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (17)

dodaj komentarz
tryby
Tylko najpierw należy ich uświadomić, na czym ma polegać ta "szczepionka" i czym jest substancja czynna, jaką dostaną. Wątpię, że potem zostanie choć 1%. Chcą, bo nie wiedzą, co czynią.
jas2
Skoro wirusa nie ma to każda szczepionka będzie 100% skuteczna.
tristans
szczepionki nic nie dadzą, lub bardzo niewiele. Paradoks szczepionki jest taki, że najsilniej działa u tych którzy najmniej jej potrzebują, czyli u zdrowych ludzi z dobrym układem odpornościowym, którego zdecydowanie nie posiadają dzieci i starsi. Te publiczne sondaże to fake news, aby zachęćić naród.
carlito1
A po za tym już od jakiegoś czasu widać że bankier już nie jest portalem czysto biznesowym ale robi się czymś w rodzaju wp.pl Onet.pl Pudelek.... Tyle z zabarwieniem biznesowym... Do tego co raz bardziej politycznym..
carlito1
I powolutku jedziemy z propaganda... Teraz będzie że "straszliwego" wirusa boi się dużo ludzi ... I będzie więcej tekstów jak to "wszyscy" chcą się szczepić... Co znacznie uśmierzy ból przymusu dla tych nie zdecydowanych...
trollmaster
SONDA!

Zaszczepisz się - łapka w górę,
Nie zaszczepisz - łapka w dół,

głosujemy.
carlito1
Nie to forum... Tutaj o 22:00nocna zmiana pisich trolli wchodzi to będzie zaraz 100zielonych....
degrengolada odpowiada carlito1
już po 23 a jakoś nikogo od PiSu nie ma
jas2 odpowiada degrengolada
Lemingi już śpią od 22.
carlito1 odpowiada degrengolada
Nie rozumiem... Chyba faktycznie poszli spać...

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki