Wielkopolskie: zatrzymano szefa gangu zajmującego się legalizacją kradzionych tirów

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy i Łodzi zatrzymali w Kwilczu (Wielkopolskie) 47-letniego Mariusza Ch. podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych w Niemczech zestawów ciągników siodłowych.

Wielkopolskie: zatrzymano szefa gangu zajmującego się legalizacją kradzionych tirów
Wielkopolskie: zatrzymano szefa gangu zajmującego się legalizacją kradzionych tirów (YAY Foto)

Policjanci CBŚ ustalili, że poszukiwany od kilkunastu miesięcy listem gończym mężczyzna kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych na terenie Niemiec ciągników siodłowych z naczepami. Skradzione zestawy pojazdów przemycano do Polski, gdzie przebijano numery VIN pojazdów. Następnie te same pojazdy trafiały do Niemiec, a stamtąd do Afryki i z powrotem do Polski, a także za wschodnią granicę.

Według prowadzących śledztwo, w ciągu niespełna roku przestępczej działalności grupa brała udział w kradzieży i legalizacji ok. 5060 ciągników siodłowych wraz z naczepami. Policjanci odzyskali mienie wartości ponad 5 mln zł.

Zatrzymany mężczyzna ukrywał się w Kwilczu (powiat międzychodzki) posługując się fałszywymi dokumentami. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

CBŚP poinformowało, że dotychczas zatrzymano łącznie 11 osób, którym przedstawiono 22 zarzuty, w tym cztery zarzuty o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i jeden zarzut kierowania nią. Dwie osoby tymczasowo aresztowano.

Sprawę nadzoruje Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi. Prokuratura zapowiada kolejne zatrzymania. (PAP)

lic/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil