Wielka płyta schodzi na pniu i wraca do łask deweloperów

Nie wszystkie mieszkania na PRL-owskich osiedlach są tańsze niż u deweloperów. Ale lokale w wielkiej płycie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Do technologii wracają deweloperzy - pisze piątkowa "Gazeta Wyborcza".

(fot. Marcin-linfernum / Shutterstock)

Jak czytamy w "GW", osiedla bloków, które powstały w czasie PRL, bardzo długo nie miały dobrej opinii. Kojarzyły się z normatywami, by budować dużo i tanio, więc marnej jakości. W powszechnej pinii w blokach było brudno i głośno, a na osiedlach kręciły się podejrzane typy.

"Z czasem jednak opinie na temat bloków zaczęły się zmieniać. Po pierwsze - spółdzielnie mieszkaniowe, które zarządzają osiedlami z wielkiej płyty, dbają o bloki i ich otoczenie, po drugie - w porównaniu ze współczesną deweloperką modernistyczne osiedla wypadają korzystnie" - czytamy.

Jako przykład "GW" podaje Sady Żoliborskie w Warszawie.

"Zaprojektowane przez Halinę Skibniewską osiedle tonie w zieleni i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do mieszkania w stolicy. Albo Ursynów, który jest ceniony za zieleń, bliskość usług i metro" - czytamy. (PAP)

aop/ amac/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 dziki_losos

Nie "wielka płyta", a "prefabrykaty".

! Odpowiedz
7 12 33karol33

5 liter: bania
cztery słowa: taniej już nie będzie

! Odpowiedz
9 3 encjusz

Zapomniałeś o "Sky is the limit".
Ja poważnie rozważam zakup kawalerki w sąsiedztwie, ale obecnie nieco powstrzymuje mnie cena, ponad 12k za m2 oraz brak wg. mnie kasy na wkład własny i wykończenie mieszkania (musiałbym sprzedać jeden z samochodów).

! Odpowiedz
0 10 bangladesznadwisla odpowiada encjusz

sprzedaj golfa II. idealny moment na zamianę na mieszkanie w wawie

! Odpowiedz
0 4 encjusz odpowiada bangladesznadwisla

Nie mam golfa 2, jakieś 15 lat temu miałem golfa 3, ale mi go ukradli.
A tak serio, to chciałbym za jakiś czas przeprowadzić matkę bliżej siebie i dlatego zastanawiam się nad kupnem mieszkania, przy czym moje obecne oszczędności nie pokrywają 20% wkładu oraz kosztu wykończenia + warto mieć tak ze 3 pensje na wszelki wypadek.
Dlatego poczekam i zobaczę jak rozwinie się sytuacja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne