REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Wielka płyta schodzi na pniu i wraca do łask deweloperów

2020-01-24 06:32
publikacja
2020-01-24 06:32

Nie wszystkie mieszkania na PRL-owskich osiedlach są tańsze niż u deweloperów. Ale lokale w wielkiej płycie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Do technologii wracają deweloperzy - pisze piątkowa "Gazeta Wyborcza".

fot. Marcin-linfernum / / Shutterstock

Jak czytamy w "GW", osiedla bloków, które powstały w czasie PRL, bardzo długo nie miały dobrej opinii. Kojarzyły się z normatywami, by budować dużo i tanio, więc marnej jakości. W powszechnej pinii w blokach było brudno i głośno, a na osiedlach kręciły się podejrzane typy.

"Z czasem jednak opinie na temat bloków zaczęły się zmieniać. Po pierwsze - spółdzielnie mieszkaniowe, które zarządzają osiedlami z wielkiej płyty, dbają o bloki i ich otoczenie, po drugie - w porównaniu ze współczesną deweloperką modernistyczne osiedla wypadają korzystnie" - czytamy.

Jako przykład "GW" podaje Sady Żoliborskie w Warszawie.

"Zaprojektowane przez Halinę Skibniewską osiedle tonie w zieleni i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do mieszkania w stolicy. Albo Ursynów, który jest ceniony za zieleń, bliskość usług i metro" - czytamy. (PAP)

aop/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (5)

dodaj komentarz
dziki_losos
Nie "wielka płyta", a "prefabrykaty".
33karol33
5 liter: bania
cztery słowa: taniej już nie będzie
encjusz
Zapomniałeś o "Sky is the limit".
Ja poważnie rozważam zakup kawalerki w sąsiedztwie, ale obecnie nieco powstrzymuje mnie cena, ponad 12k za m2 oraz brak wg. mnie kasy na wkład własny i wykończenie mieszkania (musiałbym sprzedać jeden z samochodów).
bangladesznadwisla odpowiada encjusz
sprzedaj golfa II. idealny moment na zamianę na mieszkanie w wawie
encjusz odpowiada bangladesznadwisla
Nie mam golfa 2, jakieś 15 lat temu miałem golfa 3, ale mi go ukradli.
A tak serio, to chciałbym za jakiś czas przeprowadzić matkę bliżej siebie i dlatego zastanawiam się nad kupnem mieszkania, przy czym moje obecne oszczędności nie pokrywają 20% wkładu oraz kosztu wykończenia + warto mieć tak ze 3 pensje na wszelki
Nie mam golfa 2, jakieś 15 lat temu miałem golfa 3, ale mi go ukradli.
A tak serio, to chciałbym za jakiś czas przeprowadzić matkę bliżej siebie i dlatego zastanawiam się nad kupnem mieszkania, przy czym moje obecne oszczędności nie pokrywają 20% wkładu oraz kosztu wykończenia + warto mieć tak ze 3 pensje na wszelki wypadek.
Dlatego poczekam i zobaczę jak rozwinie się sytuacja.

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki