Wiceszef MF: projekt budżetu na '16 w najbliższych dniach; deficyt poniżej 3 proc. PKB

Projekt budżetu na 2016 rok zostanie przedstawiony w najbliższych dniach, a założony w nim deficyt będzie poniżej progu 3 proc. PKB - poinformował wiceszef MF Leszek Skiba w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

Wcześniej szef sejmowej komisji finansów Wojciech Jasiński podał, że projekt budżetu na 2016 r. zapewne w przyszłym tygodniu trafi do Sejmu. "Wstępnie jest zapowiedziane, że w przyszłym tygodniu pewnie budżet (na 2016 r. - PAP) wpłynie (do Sejmu - PAP)" - powiedział Jasiński podczas posiedzenia komisji.

Zapowiedział, że z chwilą, gdy projekt budżetu wpłynie do Sejmu, komisja powinna zaproponować ustalenie trybu prac nad nim. (PAP)

mmu/ son/ mag/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~autor

Ciekawe jak im to wyszło. Jedyny sposób to zawyżenie dochodów. Chyba, że wódz wprowadził od wczoraj, że procent to nie 1/100 tylko 1/50. TK to zatwierdzi. Wódz jest nieomylny.

! Odpowiedz
0 6 ~leszek

Nie było w ciągu ostatnich 25 lat gorszych pomysłów dla budżetu, obywateli i Polski niż drogie populistyczne projekty PiS. KAŻDY z tych projektów jest SUPER SZKODLIWY : obniża rating kredytowy Polski, niszczy inwestycyjną atrakcyjnosć Polski i obciąża faktycznie każdego Polaka wielokrotnie bardziej niz wynikałoby to prostej matematyki.
Będziemy płacić wyższe odsetki od długu, nasze oszczędnosci staną się o wiele mniej warte, wycena wielu polskich dużych firm leci na łeb na szyję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~gb

Nie moglibyśmy jak w GB ustawić 0? Czy nie może choć jeden rząd spróbować wydać mniej niż zarobi?

! Odpowiedz
0 3 ~Jasko

I tak jest dobrze, jeśli się zmieścili w pułapie 3%. Niedługo dowiemy się, które obietnice zostały wygaszone, a które trafiły do zamrażalki Prezes Rady Ministrów.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil