REKLAMA

WhatsApp wprowadza własny system płatności

2020-06-17 09:25
publikacja
2020-06-17 09:25
fot. PEERAWICH PHAISITSAWAN / Shutterstock

Własny system płatności dla użytkowników WhatsAppa. Nowość pozwoli na kupowanie produktów i regulowanie zobowiązań z poziomu czatu aplikacji mobilnej. Nowa funkcja dostępna jest już w Brazylii.

Użytkownicy WhatsApp'a zapłacą za zakupy bezpośrednio w czacie aplikacji mobilnej. Należący do Facebook'a komunikator społecznościowy wprowadził własny system płatności. Nowa funkcja umożliwia m.in. przesyłanie pieniędzy między użytkownikami oraz dokonywanie płatności za zamówione produkty.

Korzystanie z systemu płatności własnych WhatsApp'a jest bezpłatne dla użytkowników. Firmy zapłacą opłatę manipulacyjną za otrzymanie pieniędzy od klienta, jak ma to miejsce przy realizowaniu płatności kartą kredytową. Nowa funkcja dostępna jest już w Brazylii. Facebook planuje jednak jej rozszerzenie na inne państwa w najbliższej przyszłości.

/ https://blog.whatsapp.com

- Aby zapobiec nieautoryzowanym transakcjom, wprowadziliśmy wymóg potwierdzenia sześciocyfrowym kodem PIN lub odciskiem palca. Na początku będziemy obsługiwać karty debetowe i kredytowe wydane przez Banco do Brasil, Nubank oraz Sicredi obsługiwane przez sieci Visa i Mastercard. Współpracujemy również z Cielo, czołowym dostawcą usług przetwarzania płatności w Brazylii - przeczytamy w komunikacie prasowym WhatsAppa.

WhatsApp jest kolejną firmą, która wprowadza własny system płatności. W Polsce markety spożywcze wyposażyły swoje aplikacje mobilne w możliwość płacenia za ich pośrednictwem. Lidl Pay jest pierwszym systemem płatności własnych wprowadzonym w Polsce. W kolei w Żabce trwają testy Żappka Pay.

DF

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
talmud
zeby mozna bylo tego używać trzeba zwiększyć "bezpieczeństwo" ......scan twarzy pełne odciski palców & kod dna......LAUGHING MY ASS OFF

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki