Lidl wprowadza swój system płatności. Za zakupy zapłacisz kodem QR

2019-11-19 10:33
publikacja
2019-11-19 10:33

Na początku przyszłego roku, prawdopodobnie w lutym, Lidl wprowadzi usługę Lidl Pay – własny system płatności mobilnych – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

/ fot. Denis Balibouse / Reuters

Dzięki Lidl Pay za zakupy będzie można płacić kodem QR generowanym przez aplikację Lidl Plus. Usługa została już pilotażowo wprowadzona w Hiszpanii, natomiast w Polsce rozpocznie się najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku i potrwa kilka miesięcy.

Pierwsze sygnały, że tak się stanie, pojawiły się jeszcze latem, gdy w aplikacji Lidl Plus pojawiła się wtyczka umożliwiająca podpięcie karty płatniczej.

Jak działa Lidl Pay?

Aby móc płacić w ten sposób za zakupy, należy podpiąć do aplikacji Lidl Plus swoją kartę płatniczą, a następnie autoryzować kartę. Podczas płacenia przy kasie należy z kolei wygenerować kod QR z aplikacji, który zostanie zeskanowany przez kasjera.

Aplikacja Lidl Plus działa w Polsce od wiosny. We wrześniu korzystało z niej blisko 4 mln osób.

MKZ

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (16)

dodaj komentarz
lenaa
No dobrze ale po co? Podpinasz kartę płatniczą pod aplikację po to aby zapłacić aplikacją, która ściąga pieniądze z karty płatniczej...
silvio_gesell
Niedługo pracownicy Lidla będą otrzymywać wypłaty w kredytach Lidla, co pozwoli im na zdobycie jedzenia bez kolejki. I to nie jest żart.
jendreka
Dlaczego KNF i rzecznik praw konsumenta się na coś takiego zgadza. A gdzie RODO? Co na to sejm, premier, sądy, gdzie prawo Panie prezesie, Panie premierze.
karbinadel
Raz próbowałem zainstalować Lidl Plus, ale przy kolejnym pytaniu o moje dane typu adres wywaliłem to badziewie w cholerę
antek10
Po co to? Co to da klientowi? Nic.
dziki_losos
Za to Lidlowi pozwoli powiązać konkretnego klienta z jego zakupami, aby lepiej przygotowywać promocje (bardziej korzystnie dla Lidla rzecz jasna), oraz móc te dane sprzedawać, zwiększając swoją marżę. Jeśli nie możesz zwiększyć ceny przez konkurencję, to zarób na czymś innym, proste.
krecix odpowiada dziki_losos
Ja sie zastanawiam dlaczego ludzie nie płacą gotówką ?? Wtedy nie trzeba sie martwić o rzeczy o których piszesz .
ertom odpowiada krecix
A ja się zastanawiam dlaczego w dzisiejszych czasach ludzie płacą gotówką?
blind-oln odpowiada krecix
Gotówka jest mniej wygodna, mniej bezpieczna i roznosi zarazki.

Płacąc kartą kredytową nie muszę się martwić, czy mam wystarczająco pieniędzy w portfelu, czy może muszę się udać przed zakupami do bankomatu. Ba, nie muszę się nawet martwić, zcy mam dość środków na koncie. Moje pieniądze mogą sobie spokojnie
Gotówka jest mniej wygodna, mniej bezpieczna i roznosi zarazki.

Płacąc kartą kredytową nie muszę się martwić, czy mam wystarczająco pieniędzy w portfelu, czy może muszę się udać przed zakupami do bankomatu. Ba, nie muszę się nawet martwić, zcy mam dość środków na koncie. Moje pieniądze mogą sobie spokojnie leżeć na lokacie, a ja mogę swobodnie płacić za wszystkie zakupy pieniędzmi banku. Mógłbym co prawda non stop nosić przy sobie kilkaset złotych, ale to z kolei jest mało bezpieczne. Jak zgubię portfel, to raczej tych pieniędzy nie odzyskam. Jak zgubię kartę, to nawet jak ktoś nią zapłaci za zakupy, to bank bierze odpowiedzialność za wszystkie nieautoryzowane transakcje kartą kredytową. No i nie muszę się borykać z "nie mam jak wydać" albo "czy mogę być winna grosika". Nie muszę macać brudnych, pomiętych czy podartych banknotów. Przy okazji też nie blokuje kolejki odliczając gotówkę.
khh odpowiada blind-oln
Super reklama, zapomniales tylko podac ktory bank ma ci wyplacic honorarium. A rzadowi tez wygodniej, ze sie brzydzisz gotowki, nie beda musieli sie glowic jak sciagnac z ciebie "sprawiedliwa danine" na 24-ta emeryture plus.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki