Lidl wprowadza swój system płatności. Za zakupy zapłacisz kodem QR

Na początku przyszłego roku, prawdopodobnie w lutym, Lidl wprowadzi usługę Lidl Pay – własny system płatności mobilnych – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

(fot. Denis Balibouse / Reuters)

Dzięki Lidl Pay za zakupy będzie można płacić kodem QR generowanym przez aplikację Lidl Plus. Usługa została już pilotażowo wprowadzona w Hiszpanii, natomiast w Polsce rozpocznie się najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku i potrwa kilka miesięcy.

Pierwsze sygnały, że tak się stanie, pojawiły się jeszcze latem, gdy w aplikacji Lidl Plus pojawiła się wtyczka umożliwiająca podpięcie karty płatniczej.

Jak działa Lidl Pay?

Aby móc płacić w ten sposób za zakupy, należy podpiąć do aplikacji Lidl Plus swoją kartę płatniczą, a następnie autoryzować kartę. Podczas płacenia przy kasie należy z kolei wygenerować kod QR z aplikacji, który zostanie zeskanowany przez kasjera.

Aplikacja Lidl Plus działa w Polsce od wiosny. We wrześniu korzystało z niej blisko 4 mln osób.

MKZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 lenaa

No dobrze ale po co? Podpinasz kartę płatniczą pod aplikację po to aby zapłacić aplikacją, która ściąga pieniądze z karty płatniczej...

! Odpowiedz
1 15 silvio_gesell

Niedługo pracownicy Lidla będą otrzymywać wypłaty w kredytach Lidla, co pozwoli im na zdobycie jedzenia bez kolejki. I to nie jest żart.

! Odpowiedz
8 15 jendreka

Dlaczego KNF i rzecznik praw konsumenta się na coś takiego zgadza. A gdzie RODO? Co na to sejm, premier, sądy, gdzie prawo Panie prezesie, Panie premierze.

! Odpowiedz
3 24 karbinadel

Raz próbowałem zainstalować Lidl Plus, ale przy kolejnym pytaniu o moje dane typu adres wywaliłem to badziewie w cholerę

! Odpowiedz
1 91 antek10

Po co to? Co to da klientowi? Nic.

! Odpowiedz
0 78 dziki_losos

Za to Lidlowi pozwoli powiązać konkretnego klienta z jego zakupami, aby lepiej przygotowywać promocje (bardziej korzystnie dla Lidla rzecz jasna), oraz móc te dane sprzedawać, zwiększając swoją marżę. Jeśli nie możesz zwiększyć ceny przez konkurencję, to zarób na czymś innym, proste.

! Odpowiedz
14 55 krecix odpowiada dziki_losos

Ja sie zastanawiam dlaczego ludzie nie płacą gotówką ?? Wtedy nie trzeba sie martwić o rzeczy o których piszesz .

! Odpowiedz
31 14 ertom odpowiada krecix

A ja się zastanawiam dlaczego w dzisiejszych czasach ludzie płacą gotówką?

! Odpowiedz
33 12 blind-oln odpowiada krecix

Gotówka jest mniej wygodna, mniej bezpieczna i roznosi zarazki.

Płacąc kartą kredytową nie muszę się martwić, czy mam wystarczająco pieniędzy w portfelu, czy może muszę się udać przed zakupami do bankomatu. Ba, nie muszę się nawet martwić, zcy mam dość środków na koncie. Moje pieniądze mogą sobie spokojnie leżeć na lokacie, a ja mogę swobodnie płacić za wszystkie zakupy pieniędzmi banku. Mógłbym co prawda non stop nosić przy sobie kilkaset złotych, ale to z kolei jest mało bezpieczne. Jak zgubię portfel, to raczej tych pieniędzy nie odzyskam. Jak zgubię kartę, to nawet jak ktoś nią zapłaci za zakupy, to bank bierze odpowiedzialność za wszystkie nieautoryzowane transakcje kartą kredytową. No i nie muszę się borykać z "nie mam jak wydać" albo "czy mogę być winna grosika". Nie muszę macać brudnych, pomiętych czy podartych banknotów. Przy okazji też nie blokuje kolejki odliczając gotówkę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 18 khh odpowiada blind-oln

Super reklama, zapomniales tylko podac ktory bank ma ci wyplacic honorarium. A rzadowi tez wygodniej, ze sie brzydzisz gotowki, nie beda musieli sie glowic jak sciagnac z ciebie "sprawiedliwa danine" na 24-ta emeryture plus.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne