REKLAMA

Votum: przerwanie pracy sądów jest bez wpływu na wyniki

2020-03-19 12:58
publikacja
2020-03-19 12:58

Votum nie zakłada, aby obecne przerwanie ciągłości pracy sądów miało istotny na wyniki finansowe. Cel wytoczenia w 2020 roku 8 tys. procesów w imieniu klientów z segmentu dochodzenia roszczeń z tytułu umów bankowych nie jest zagrożony - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. / / Materiały spółki

"Na chwilę obecną sytuacja epidemiologiczna powoduje jedynie przesunięcie o około 2 miesiące planu otwarcia biur regionalnych. Zaprezentowany wcześniej cel wytoczenia w tym roku 8 tys. procesów w imieniu klientów z segmentu dochodzenia roszczeń z tytułu umów bankowych nie jest, w ocenie Emitenta, zagrożony" - podała spółka w komunikacie.

Votum podał, że w przypadku cesji wierzytelności koszty są aktywowane w momencie odnotowania przychodów, zaś w zakresie szkód osobowych przerwa w pracy sądów spowoduje przesunięcie przychodów w czasie.

"W zakresie spraw związanych z dochodzeniem roszczeń z tytułu umów bankowych, dotychczasowe przychody i te zakładane na najbliższe okresy, opierają się wciąż w dominującej części na opłatach wstępnych, gdyż zapadające obecnie rozstrzygnięcia to wyroki w I instancji, które podlegają zaskarżeniu" - napisano w komunikacie.

"W przypadku odwołanych posiedzeń sądowych, emitent nie ponosi kosztów substytutów. Jednocześnie zarząd Votum informuje, że w odniesieniu do segmentu dochodzenia roszczeń z tytułu szkód osobowych, wyznaczone wcześniej publikacje wyroków odbywają się planowo, tyle, że bez udziału stron" - dodano.

Votum podał, że zapewnił ciągłość obsługi klientów i zgłaszania ich roszczeń, dzięki wcześniejszemu wdrożeniu komunikacji elektronicznej z wszystkimi ubezpieczycielami. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
franekchf
Polecam pomoc frankowiczom przez sprawdzoną kancelarię https://votum-rl.pl

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki