REKLAMA

We wtorek rozmowy fizjoterapeutów i diagnostów z ministrem zdrowia

2019-09-24 08:00
publikacja
2019-09-24 08:00

Fizjoterapeuci i diagności we wtorek będą rozmawiać z ministrem zdrowia na temat niezrealizowanych postulatów dotyczących ich płac. Od poniedziałku, 23 września, trwa ich protest - poinformował PAP przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek.

fot. Anatol Chomicz / / FORUM

"Wróciliśmy do protestu, bo minister nie spełnił obietnic. Informowałem ministra, ile placówek nie otrzymało podwyżek. Na razie fizjoterapeuci i diagności są na zwolnieniach lekarskich" - powiedział Dybek.

W maju Przedstawiciele Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych (KZZPMLD) wspólnie z reprezentantami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii (OZZPF) rozpoczęli protest głodowy, domagając się m.in. podwyżek. Po 11 dniach zawiesili go, mówiąc wtedy, że dają ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu "kredyt zaufania". Zapowiedzieli również, że wrócą do głodówki, jeśli do 1 września ich postulaty nie zostaną zrealizowane.

Zdaniem fizjoterapeutów i diagnostów podwyżki otrzymało jedynie około 30 proc. osób objętych porozumieniem. Domagają się oni godnych płac tzn. wzrostu wynagrodzeń o 1200 zł netto, bezpłatnych szkoleń, adekwatnej wyceny świadczeń, szybkiego dostępu pacjenta do fizjoterapeuty i braku limitów na badania laboratoryjne oraz poprawy wynagrodzeń i warunków pracy dla innych zawodów medycznych.(PAP)

autorka: Klaudia Torchała

tor/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
I tak będą jęczeć. Piekarze, mleczarze, fryzjerzy, dentyści... a nie, czekaj...

Komunizm wyszedł niby z PL, ale nie wyszedł z Polaków.
wrazicki
Zamiast dofinansować służbę zdrowia to pieniądze idą na górników, telewizję i masę zbędnych urzędników. Co za kraj...
glos_rozsadku
"zamiast sprywatyzować służbę zdrowia" chciałeś powiedzieć.

Powiązane: Zarobki personelu medycznego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki