REKLAMA

Wciąż brak spadku cen paliw

2018-11-16 14:15
publikacja
2018-11-16 14:15
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Wbrew temu, czego można by oczekiwać, obserwując notowania ropy naftowej, ceny paliw w Polsce uparcie utrzymują się powyżej pięciu złotych za litr. Kierowcy wciąż czekają na korektę.

/ Bankier.pl

W mijającym tygodniu średnia cena detaliczna benzyny bezołowiowej 95 wyniosła 5,06 zł za litr – podaje BM Reflex. To zaledwie dwa grosze mniej niż tydzień wcześniej. Podobnie było w przypadku średniej ceny oleju napędowego, która obniżyła się o zaledwie jeden grosz na litrze do 5,29 zł/l.

/ Bankier.pl

Tymczasem na światowym rynku ropy naftowej w ostatnich tygodniach doszło do drastycznej przeceny. Od początku października kurs ropy Brent spadł z przeszło 86 dol. do niespełna 68 dol. za baryłkę, co oznacza obniżkę o ponad 21% w ciągu kilku tygodni.

/ Bankier.pl

„Obecna sytuacja na rynku detalicznym jest mniej korzystna dla kierowców niż właścicieli stacji. Poziom cen paliw pozwala odrobić straty wygenerowane na stacjach jeszcze w październiku, tym bardziej że wahania cen w detalu są kosmetyczne w stosunku do zmian na rynku hurtowym” – komentują analitycy BM Reflex.

Jednakże proces obniżek cen został już zapoczątkowany. „W tym tygodniu na części stacji pojawiły się pierwsze wyraźniejsze ruchy cen w dół. Mimo to średnio w kraju za paliwa płacimy mniej niż przed tygodniem zaledwie o 1-2 grosze na litrze. Wszystko wskazuje na to, że obniżki powinny być kontynuowane na większą niż dotychczas skalę. Na niektórych stacjach ceny spadały już średnio do 10 groszy na litrze.” – dodaje BM Reflex.

KK

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
damiannpan
Tak się kończy robienie monopolu pod tytułem połączenie Orlenu z Lotosem (brak obniżki to w tym przypadku zwyczajnie przerzucenie na klienta ostatniej podwyżki opłaty paliwowej, czego niedawno Orlen zarzekał się, że nie zrobi) - przyzwyczajajcie się. Będzie super dla Skarbu Państwa, a wy to wszystko sfinansujecie :)
silvio_gesell
„Kierowcy wciąż czekają na korektę cen paliw”. Tak wszyscy stoją w boksach gotowi do wyścigu do pracy.
ajwaj
A mojej kolezance blondynce, piekne oczy, pieknie tanczy itd. itp. stanialo,
tankowala zawsze za 100.- teraz tankuje za 50.-
prs
Zawsze to samo...
Cena ropy w gore - paliwo na stacjach z miejsca w gore.
Cena ropy w dół, stacje twierdza ze obecna dostawe "kupiły drozej", zapasy musza zejsc i wtedy bedzie taniej (o ile w tym samym czasie cena na gieldzie nie podskoczy..).
I tak w kolo Macieju...
specjalnie_zarejstrowany1
po prostu zmowy cenowe aktualizuja sie wolniej niz rynek

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki