REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Waszczykowski: Nie pokłócimy się o garść helikopterów

2016-11-17 13:33
publikacja
2016-11-17 13:33

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski uważa, że sprawa rezygnacji z zakupu śmigłowców Caracal nie wpłynie negatywnie na relacje z Francją. Jak mówił w czasie podsumowania pierwszego roku pracy w resorcie, to jednostkowa kwestia, która nie zaważy na długoletnich stosunkach.

fot. Aleksiej Witwicki / / FORUM

"Nie przesadzajmy proszę państwa, jesteśmy ważnym wzajemnie dla siebie partnerem handlowym i nie pokłócimy się po kilkuset latach przyjaźni o garść helikopterów", powiedział minister. Zaapelował o umiar i odejście od - jak to ujął - "helikopterowej histerii, bo relacje polsko-francuskie są bardzo rozległe i obliczone na wiele miliardów euro".

Minister poinformował, że o tej kwestii premier Beata Szydło rozmawiała z prezydentem Francji Francoisem Hollandem w czasie szczytu w Brukseli w październiku, a on osobiście - ostatnio z ministrem spraw zagranicznym Francji. Witold Waszczykowski podkreślił, że obie strony zwróciły uwagę na rozległe wspólne interesy niemal w każdej dziedzinie. "Mamy w Polsce francuskie inwestycje warte 20 miliardów euro"- powiedział Witold Waszczykowski.

Rozmowy z Francuzami w sprawie zakupu śmigłowców Caracal zostały zakończone przez resort rozwoju na początku października. Rząd tłumaczył, że partnerzy z Airbus Helicopters nie przedstawili oferty, która byłaby korzystna ekonomicznie dla Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Białek/wcześniejsze/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~ArmPl
To było duże ryzyko offsetowe a poza tym maszyny w tej liczbie zdecydowanie przepłacone a na tym troszkę się znam więc piszę, ale możecie mieć inne zdanie.
stefa
czy tu komentujacy sa za tym aby nawet przeplacac ale pieniadze biednej francji dac- tak na to wychodzi. czyj wy wiec interes reprezentujecie
~dukla
Nie mozna oczekiwac od tego pisowskiego aparatczyka ze cos madrego powie
~Marek
mówi o garści helikopterów, których pisowski budżet ni udźwignął.

Powiązane: Modernizacja polskiej armii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki