REKLAMA

Warszawa wystawi rachunek wojewodzie za uprzątnięcie ronda Dmowskiego

2021-11-12 20:49
publikacja
2021-11-12 20:49
Warszawa wystawi rachunek wojewodzie za uprzątnięcie ronda Dmowskiego
Warszawa wystawi rachunek wojewodzie za uprzątnięcie ronda Dmowskiego
fot. Jacek Lagowski / / FORUM

Ratusz wystawi rachunek wojewodzie mazowieckiemu za uprzątnięcie ronda Dmowskiego przed 11 listopada – powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Między innymi 400 ton kamienia musieliśmy przesunąć. Liczymy koszty i będzie rachunek wysłany do wojewody. Skoro to święto państwowe, ktoś musi wziąć za to odpowiedzialność" – oznajmił Trzaskowski w Polska News. Może to być nawet 1 mln zł. Nie chodzi bowiem jedynie o posprzątanie po uczestnikach marszu, ale o wywiezienie i także przywiezienie ponownie na miejsce materiałów użytych do remontu. Zabezpieczenie stojaków rowerowych i śmietników. 

Poproszony o ocenę przebiegu czwartkowego Marszu Niepodległości powiedział, że bardzo się cieszy, "że w tym roku nie było ekscesów". "Ale pewne słowa nie powinny padać podczas święta narodowego" – dodał.

Na rondzie Dmowskiego przed 11 listopada trwały prace remontowe. Na placu budowy była zgromadzona m.in. kostka brukowa oraz inne materiały. O uprzątnięcie placu budowy apelowali m.in. radni PiS. Wskazywali, że w przypadku ewentualnych zajść podczas Marszu Niepodległości mogą stanowić zagrożenie.

Na tydzień przed Świętem Niepodległości rzecznik prasowa stołecznego ratusza zapowiedziała w rozmowie z PAP, że Rondo Dmowskiego zostanie uprzątnięte z materiałów budowlanych na 11 listopada, "tak, by nie prowokować chuliganów, którzy mogą wszcząć zamieszki".

We wtorek, 9 listopada, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu uprzątnięcie wszelkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów na trasie Marszu Niepodległości.

(PAP)

wnk/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (53)

dodaj komentarz
pisiu73
A wystarczyło podczas marszu puścić odrobinę funku i już może Rafau by złagodniał, a może nawet i pojawiłby się za rok?
ravauw
Za 1mln to ja bym te 400 ton w dwie strony przewiozl nawet nowa e klasa....
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
lorelie
bezpieczeństwo oraz wolność słowa i demokracja nie mają ceny.
300_pala
Jak to 2 mld na propagandę w TVP…
pstrzezek
To że cały czas wypisujesz głupoty to najlepszy dowód że wolność słowa istnieje :)
panguzik
Trzaskowski vel Szambelan Czajkowski boi się że mu zabraknie kasy na lewackie fundacje które oplotły Wa-wę i doją ją ze wszystkich sił .
pstrzezek
A kto wydał zgodę na marsz zadymiarzy? (bo kobiet z dziećmi raczej tam nie zobaczysz) Mimo że sądy wszystkich instancji zabroniły tego marszu mając ku temu konkretne przesłanki. To niech teraz płaci. 200t materiałów kosze etc. wywieść a potem przywieść. Samo się nie zapłaci
lorelie
ale co ty chcesz zablokować oddolny marsz Polaków? co wy się uważacie za nację do zarządzania społeczeństwem? ludzie mieli ochotę uczcić w ten sposób 11 listopada i to zrobili. na marszu był każdy lewak prawak katolik ateista..

Powiązane: Marsz niepodległości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki