REKLAMA

Wall Street wybroniła się przed głębokimi spadkami

2022-12-02 22:14
publikacja
2022-12-02 22:14

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niedużymi spadkami indeksów S&P 500 i Nasdaq, choć w ciągu dnia zniżki były większe. Inwestorzy analizowali raport z rynku pracy USA za listopad.

Wall Street wybroniła się przed głębokimi spadkami
Wall Street wybroniła się przed głębokimi spadkami
fot. Wang Ying / / Xinhua News Agency

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,10 proc., czyli blisko 35 pkt, do 34.429,88 pkt. W ciągu dnia indeks tracił nawet ponad 350 pkt. S&P 500 na koniec dnia stracił 0,12 proc. i wyniósł 4.071,70 pkt. Nasdaq Composite zniżkował 0,18 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.461,50 pkt. Wszystkie trzy indeksy zakończyły tydzień wzrostem, Nasdaq poszedł w ciągu tygodnia w górę o ponad 2 proc.

Inwestorzy analizowali w piątek najnowsze dane z rynku pracy USA. Liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w listopadzie o 263 tys. wobec oczekiwanej zwyżki o 200 tys. i wzrostu o 284 tys. miesiąc wcześniej, po korekcie z 261 tys.

Stopa bezrobocia w USA wyniosła 3,7 proc., oczekiwano 3,7 proc. wobec 3,7 proc. miesiąc wcześniej. Wynagrodzenia godzinowe wzrosły o 5,1 proc. rdr, a mdm o 0,6 proc. wobec konsensusu 4,6 proc. i 0,3 proc.

- Konsensus jest taki, że recesja nadchodzi, ale akcje nie mogą osiągnąć dna przed jej rozpoczęciem, inflacja nie spadnie szybko, więc banki centralne nie będą mogły mrugnąć, ponowne otwarcie Chin będzie chaotycznym procesem, a Europa nadal będzie mieć problemy – powiedział strateg Barclays Emmanuel Cau.

- Wydaje się, że po sesjach, charakteryzujących się głównie apetytem na ryzyko, następuje realizacja zysków. Optymizm co do ponownego otwarcia gospodarczego w Chinach pomógł w generowaniu wzrostów indeksów - powiedziała Victoria Scholar, szefowa ds. inwestycji w Interactive Investor.

Stratedzy Bank of America Corp. wskazywali na spowolnienie na rynku pracy jako jeden z powodów, dla których preferują obligacje od akcji. Dołączają tym samym do innych banków, w tym JPMorgan i Goldman Sachs, wskazując na spadki akcji na początku przyszłego roku w związku z widmem recesji krążącym nad USA.

Akcje producenta półprzewodników Marvell Technology spadły w piątek ponad 1 proc. po tym, jak firma podała słabsze niż oczekiwano wyniki kwartalne i przedstawiła słabsze niż oczekiwano perspektywy.

Akcje DoorDash zniżkowały o ponad 3 proc. po tym, jak RBC Capital Markets obniżył rekomendację dla akcji firmy do „równoważ” z „przeważaj”.Zscaler stracił ok. 11 proc. Prognozy zysku nie spełniły oczekiwań rynkowych.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na styczeń są wyceniane po 80,12 USD za baryłkę, po spadku o 1,3 proc., a lutowe futures na Brent zniżkują o 1,3 proc. do 85,76 USD/b. (PAP Biznes)

kkr/ asa/ pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Szereg dobrych wyników, wizja niskich stóp. To ma prawo rosnąć i nie powinno za bardzo spadać.
prs
Trzy cechy Wall Street..

- nie graj wedlug zasad
- nie plac gotowka
- nigdy nie mow prawdy..

..lol..
ohh
czyli co teraz? nie dość, że okradają nas na inflacji, to teraz Euro za 4 PLN, Dolar za 3,90 i nas okradną na oszczędnościach w walutach? od marca 2023 spadek stóp procentowych w Polsce, wzrost uśpionego popytu na mieszkania i kolejny rajd cen o 50% w górę? Ciekawe czasy
od_redakcji
Fajna zabawa, aż do momentu gdy muzyczka przestanie grać. WTF! Floryda wyciąga 2 miliardy z Blackrock!
bha
Gra pozorów i udawanie jarząbka dopóki się da i uda.
simonsoft8
banki kupują akcje jak w Warszawie, podbić kurs
bawara
Naganianie do wyprzedaży..Przy WIG 20 1750pkt. Przy 2200 będą zachęcać "ulicę" do kupna.Obiektywni komentatorzy,analitycy,znawcy...Nie wstydzą się bredzenia i zaprzeczania samym sobie w kolejnych komentarzach i analizach.Brrrr...
usuniete_przez_moderatora
Nie mądruj tak, bo WIG-20 ledwo uratował się od Chrztu Polski. A sytuacja wygląda tak, że kapitał nie wie co ze sobą zrobić w związku z wysoką inflacją i te ostatnie wzrosty na giełdach światowych to próby wyłapania dołków pod trend wzrostowy. Tylko fundamentów wzrostu brak. Wielu zarobiło, ale baz majtek długo pływać się nie da.
bawara odpowiada usuniete_przez_moderatora
C/WK C/Z to nie podstawy do kupowania i wzrostu? Gratuluję mądralowania...Stój na peronie i mędrkuj dalej! Bay Bay!

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki