REKLAMA

Wall Street tym razem na zielono. Trwa giełdowy przekładaniec

2021-12-02 22:29
publikacja
2021-12-02 22:29
Wall Street tym razem na zielono. Trwa giełdowy przekładaniec
Wall Street tym razem na zielono. Trwa giełdowy przekładaniec
fot. ANDREW KELLY / / Reuters

Sesja na minusie, sesja na plusie. Dwa dni spadków, jeden dzień wzrostów. Tak w dużym skrócie można opisać ostatni, burzliwy tydzień na nowojorskich parkietach. Jedno jest pewne: zmienność wyraźnie wzrosła.

Po środowym pogłębieniu listopadowej korekty czwartek przyniósł solidne wzrosty. Tym razem najlepiej radziły sobie duże, cykliczne spółki z tradycyjnych branż. Wśród blue chipów brylowały zwyżkujące o 7,5% akcje Boeinga, przed rosnącymi o 4,5% walorami American Express i papierami Visy (+4,3%).  Dzięki takim wynikom cała średnia przemysłowa Dow Jonesa poszła w górę o 1,82%, na zamknięciu osiągając poziom 34 639,79 punktów.

Tym razem słabiej wypały notowania technologicznych monopolistów, przez co Nasdaq zyskał tylko 0,853% i finiszował z wynikiem 15 381,32 pkt. S&P500 odrobił straty z końcówki środowej sesji, zyskując 1,42% i osiągając wartość 4 577,10 pkt.

Mamy więc piątą z rzędu sesję o podwyższonej zmienności. Spadki na Wall Street zaczęły się w piątek, kiedy to główne indeksy straciły po przeszło 2% w reakcji na medialną panikę wokół nowego wariantu chińskiego koronawirusa. Inwestorzy wciąż obawiają się, że na nowo rozkręcona histeria zakończy się powrotem do niszczącej gospodarkę polityki lockdownów i innych represji. Mimo to w poniedziałek nadeszło solidne odbicie. Ale już we wtorek rynek powrócił do zniżek po tym, jak szef Rezerwy Federalnej przestał nazywać inflację „przejściową” i zasugerował szybsze zakończenie programu skupu obligacji (potoczenie zwanego „drukowaniem pieniędzy”).

- Oczywiście są obawy przed omicronem, ale jest wrażenie, że te infekcje nie są tak poważne, jak początkowo sądzono. Po drugie, dane makroekonomiczne – zwłaszcza z rynku pracy – prezentują się dobrze – ocenił Oliver Pursche z nowojorskiego Wealthspire Advisors cytowany przez Reutersa.

Po dość mocnym odczycie ADP inwestorzy spodziewają się, że siłę rynku pracy potwierdzi piątkowy raport Departamentu Pracy. Rynkowy konsensus zakłada listopadowy wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 550 tysięcy, czyli nieco więcej od 531 tys. uzyskanych w październiku. Dane te ukażą się w piątek o 14:30 czasu polskiego, a więc tradycyjnie na godzinę przed otwarciem nowojorskiego rynku kasowego.

Tymczasem w czwartek nieźle zaprezentowały się cotygodniowe statystyki liczby nowych bezrobotnych. Dane wyrównane sezonowo pokazały wynik 222 tys. wniosków wobec przeszło półwiecznego minimum odnotowanego tydzień wcześniej (194 tys. po rewizji) i 240 tys. oczekiwanych przez ekonomistów. Z drugiej strony taka siła rynku pracy przy inflacji CPI nawet oficjalnie przekraczającej 6% praktycznie zmusza Rezerwę Federalną do szybszego porzucenia ultra-luźnej polityki monetarnej, co na dłuższą metę może uderzyć w mocno wyśrubowane wyceny amerykańskich akcji. Póki co jednak Wall Street zdaje się tego ryzyka nie dostrzegać.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
USA WH Psaki mówi, że główną przyczyną zorganizowanej przestępczości w handlu detalicznym jest pandemia COVID-19
the_mind_renewed
Jedynie ZŁOTO i srebro to prawdziwy pieniądz - wszystko inne to dług prowadzący do nędzy. Wojny i upadki zawsze występują kiedy świat jest odwiedziony od prawdziwych pieniędzy. Pożyczki, dług, piramidy finansowe, kryptowaluty zawsze podpisywane są ogonem diabla. Tak że i w obecnym okresie pierdylionowego zadłużenia Jedynie ZŁOTO i srebro to prawdziwy pieniądz - wszystko inne to dług prowadzący do nędzy. Wojny i upadki zawsze występują kiedy świat jest odwiedziony od prawdziwych pieniędzy. Pożyczki, dług, piramidy finansowe, kryptowaluty zawsze podpisywane są ogonem diabla. Tak że i w obecnym okresie pierdylionowego zadłużenia i zniewolenia rzucanie przez rządy dodrukami, tarczami "ochronnymi" i szczepionkami niczym bogowie z Olimpu nie spowoduje nic dobrego a raczej na pewno spotęguje jeszcze większy chaos światowy, oby nie wielką wojnę..
https://panstarszy.000webhostapp.com/Pandemia_Gra_jak_z_nut.html

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki