REKLAMA

W Berlinie zakończyły się największe targi turystyczne na świecie

2014-03-09 15:28
publikacja
2014-03-09 15:28

189 krajów świata w tym Polska i ponad 10 tysięcy wystawców. W Berlinie kończą się największe targi turystyczne na świecie.

W tym roku modny jest aktywny wypoczynek, ale też wellness, na czym korzystają polscy wystawcy, którzy reklamują rodzime kurorty.

Targi ITB to jedyne miejsce, gdzie można poznać atrakcje branży turystycznej z całego świata. Astrid Zand, rzecznik prasowy imprezy tłumaczy, że w tym roku partnerem targów jest Meksyk. Kraj ten ma okazję, aby zaprezentować w Berlinie nie tylko te najbardziej znane regiony, ale przede wszystkim atrakcje kulturalne i zareklamować swą przyrodę.

Astrid Zand dodała, że warto się prezentować w Berlinie, bo Niemcy spędzają urlop nie tylko w Hiszpanii czy we Włoszech, ale też w krajach sąsiedzkich. A Polska należy do ich ulubionych miejsc, bo ma piękne parki narodowe i wiele możliwości aktywnego wypoczynku.

Wiceszef Szwajcarskiej Izby Turystycznej Urs Eberhard wyjaśniał, że o polskich turystów zabiegają coraz bardziej Szwajcarzy. Jak tłumaczył, Szwajcaria ma wiele miejsc wartych odwiedzenia, nie jest też daleko od Polski. A nasi turyści są coraz hojniejsi i zostają na dłużej, korzystając z różnych atrakcji.

Dziś ostatni dzień targów, otwarty dla szerokiej publiczności. W przyszłym roku krajem partnerskim ITB będzie Mongolia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Krystyna Nurczyk, Berlin/kawo

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki