W Allegro licytacja SMS-em

W Allegro licytacja SMS-em


Serwis aukcyjny Allegro wprowadził SMS-ową obsługę klienta. Zaimplementowany system funkcjonuje w wersji pasywnej - użytkownik otrzymuje informacje - i aktywnej - może licytować za pośrednictwem telefonu komórkowego. Kanałem SMS-owym dostarczane są informacje o wygraniu aukcji, zakończeniu licytacji sprzedawanych przedmiotów, nowych ofertach aukcyjnych oraz przebiciach ofert złożonych w danej licytacji.

Po zakończeniu promocji usługi (12 grudnia 2001 r.) SMS-owe powiadamianie będzie płatne miesięcznie, ewentualnie serwis zaproponuje korzystniejszą cenowo opłatę okresową. Allegro nie zdradza jeszcze poziomu cen. "Okres promocji będzie czasem testowania zainteresowania usługą. Chcemy ustalić cenę jak najniżej, ale musimy wiedzieć na ilu użytkowników i na jaki "ruch" możemy liczyć - wyjaśnia rzecznik Allegro Wojciech Wrzaskała. - "Cenę chcemy skalkulować tak, aby pokryła koszt świadczenia usługi, czyli SMS-ów wychodzących z Allegro. Zaznaczam, że serwis SMS nie ma stanowić kolejnego źródła dochodu. Chcemy dzięki niemu podnieść zainteresowanie udziałem w aukcjach." Wojciech Wrzaskała mówi o "kilku złotych" miesięcznej opłaty. Systemy komórkowych płatności wyznaczają 9 zł jako górną granicę.

Usługa jest aktywowana za pomocą SMS-a wysłanego na odpowiedni numer. Dodatkowo użytkownik będzie ponosił koszt wysyłanych do serwisu SMS-ów. Allegro liczy, że ok. 10% sprzedających i 30-40% kupujących zainteresuje się telefoniczną usługą.

System informatyczny do obsługi serwisu SMS dostarczyło L2Mobile.com i za pośrednictwem serwera tej firmy transferowane są SMS-y. Prace nad systemem na potrzeby Allegro trwały od wiosny. Wojciech Wrzaskała zapewnia, że wykorzystanie telefonu komórkowego w licytacjach chronione jest przed nadużyciami, dzięki podawaniu numeru telefonicznego przy rejestracji w serwisie.

opr. Łukasz Dec

+ BiznesNet: Bezpieczne Allegro
+ BiznesNet: Allegro wprowadza gwaranta transakcji
+ BiznesNet:Kolejna wspólna akcja Allegro i Agory
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.