REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

Volkswagen zwalnia i zmniejsza produkcję. Winny mniejszy popyt na „elektryki”

Marcin Kaźmierczak2023-06-29 08:57redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-06-29 08:57

Volkswagen zmniejszy produkcję, a w sierpniu zwolni 20 proc. tymczasowych pracowników fabryki w niemieckim Emden. Wszystko przez mniejsze o 30 proc. od szacowanego zapotrzebowanie na auta elektryczne – donosi serwis electrek.co.

Choć sprzedaż „elektryków” produkowanych przez Volkswagena rośnie, a liczba dostaw w I kw. 2023 r. była o 50 proc. wyższa w ujęciu rocznym, to niemiecki koncern przeszacował zainteresowanie klientów autami na prąd.

Jak tłumaczą przedstawiciele rady pracowniczej zakładu, na mniejszy popyt wpływają m.in. zmniejszone i wstrzymane dotacje do aut elektrycznych w Niemczech, Francji i Szwecji, dokąd w głównej mierze trafiają „elektryki” produkowane przez Volkswagena.

W lipcu moc produkcyjna zakładu w niemieckim Emden ma być ograniczona. Volkswagen zmniejszy produkcję dwóch modeli: id.4 i nowego sedana id.7. Wydłużona zostanie także tradycyjna trzytygodniowa przerwa wakacyjna. W tym roku przerwa technologiczna potrwa cztery tygodnie.

Większe zmiany dotkną fabrykę w Emden w sierpniu. Wówczas zwolnienia dotkną 300 z 1500 tymczasowych pracowników.

Co ciekawe, produkcja kultowego passata, która także odbywa się w Emden, będzie przebiegała bez zakłóceń z pełną mocą.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 539 672 383.

Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki