REKLAMA
PIT 2023

Volkswagen chce oszczędzić 10 mld euro. Pomóc ma redukcja zatrudnienia

2023-11-28 10:15
publikacja
2023-11-28 10:15

Volkswagen planuje wdrożyć program oszczędnościowy o wartości 10 mld euro. Obejmie on redukcję zatrudnienia. Informację o tym podali w poniedziałek menedżerowie koncernu - informuje Reuters. Thomas Schaefer, czyli szef marki, stwierdził, że ze względu na wysokie koszty produkcji i niską produktywność Volkswagen przestał być konkurencyjny.

Volkswagen chce oszczędzić 10 mld euro. Pomóc ma redukcja zatrudnienia
Volkswagen chce oszczędzić 10 mld euro. Pomóc ma redukcja zatrudnienia
fot. Irik Bik / / Shutterstock

“Z wieloma istniejącymi strukturami, procesami oraz wysokimi kosztami nie jesteśmy już konkurencyjni jako marka Volkswagen” - powiedział na spotkaniu z pracownikami szef marki Thomas Schaefer.

Wcześniej pojawiła się informacja, że Volkswagen w walce z kryzysem ma wykorzystać “krzywą demograficzną” i w ten sposób zmniejszyć liczbę pracowników. Koncern zobowiązał się jednak, że nie będzie przeprowadzał zwolnień do 2029 roku.

Na poniedziałkowym spotkaniu Gunnar Kilian zajmujący się zasobami ludzkimi powiedział, że poprawa sytuacji ma wynikać z podpisania umów o częściowej lub wcześniejszej emeryturze. Dodał, że większość z 10 mld euro ma zostać osiągnięta dzięki innym środkom niż te wynikające z redukcji personelu. Szczegóły mają być znane do końca tego roku.

“Musimy wreszcie być odważni i uczciwi, aby wyrzucić te rzeczy, które powielają się w firmie lub są niepotrzebnym balastem do osiągnięcia dobrych wyników” - stwierdził Gunnar Kilian.

PB

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
ajwajszalom
Niemcy miłego lotu w przepaść. Jedyne wyjście dla Polski to odłączyć się od tego wagonika i reformy gospodarcze typu Singapur, strefa wolnego handlu w sercu Europy, oczywiście trzeba do tego mieć armię i szczególnie broń jądrową, bo nikt ot tak na to nie pozwoli.
jjmm2u
Sinagupr? Ty sie nacpales chyba, poczytaj sobie o prawie pracy w SNG i moze wtedy sie wypowiedz.
wizytator
Łoooo to szykujcie się na oszczędności na materiałach przy produkcji samochodów. Będzie jeszcze większe dziadowanie, jeszcze więcej plastików i jeszcze więcej ledowych paseczków.
mirek6504
Japońskim koncerom to nie grozi bo robią dobre auta ,, bierzcie przykład z Azji
pstrzezek
Japońskie koncerny mają w nosie dobro pracownika bo jest on tylko narzędziem w fabryce. Ma być zrobione i koniec. Nie ważne jakim nakładem. „Nie bierzcie przykładu z Azji”
wizytator
Ale blachy dalej bez ocynku. Dlaczego oni tak się przy tym upierają?
jjmm2u odpowiada pstrzezek
Japonczycy dawno sie zaautomatyzowali i ograniczyli zarzad.
endes odpowiada pstrzezek
O Chinach i jankeskich markach w tychże Chinach piszesz koleżko… Japonii do tego nie mieszaj.
piopoland
"Musimy być odważni,aby wyrzucić te rzeczy, które powielają się w firmie lub są niepotrzebnym balastem", czyli kto jak nie ludzie
abcx
Przejście w 100% na zieloną energię załatwi wszelkie problemy Volkswagen łącznie z samym Volkswagenem ;)

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki