REKLAMA

Volkswagen przedłożył plan działań naprawczych

2015-10-07 21:03
publikacja
2015-10-07 21:03

Volkswagen przedłożył w środę w Federalnym Urzędzie Transportu Drogowego plan działań naprawczych związanych z ujawnioną manipulacją pomiarem emisji spalin w jego samochodach z silnikami Diesla - poinformował minister transportu Alexander Dobrindt.

fot. REUTERS/Luke MacGregor/Files / / FORUM

Urząd ten (Kraftfahrt-Bundesamt, KBA), podległy resortowi transportu, zajmuje się m.in. homologacją pojazdów i podzespołów.

Zgodnie z tym planem, analizowanym obecnie przez KBA, Volkswagen przewiduje rozwiązanie software'owe dla silników dieslowskich o pojemności 2 litrów; ma ono być gotowe jeszcze w tym roku, a od początku przyszłego roku zacznie być wprowadzane. W przypadku silników o pojemności 1,6 litra konieczne będą także modyfikacje techniczne. Rozwiązanie to nie będzie gotowe przed wrześniem przyszłego roku.

Skandalem objęte są też silniki o pojemności 1,2 litra, ale na razie nie wiadomo, jakie rozwiązanie przygotowuje dla nich koncern.(PAP)

az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~kodo
Skoro auta te mają sfałszowane dane nt emisji spalin to ich świadectwa homologacji są nieważne, a to oznacza nieważność dopuszczenia do użytkowania i powinny mieć cofnięte dowody rejestracyjne i zakaz poruszania po drogach do momentu usunięcia przyczyn i powtórzenia badań technicznych. Policja, ITD i straże miejskie w całym kraju Skoro auta te mają sfałszowane dane nt emisji spalin to ich świadectwa homologacji są nieważne, a to oznacza nieważność dopuszczenia do użytkowania i powinny mieć cofnięte dowody rejestracyjne i zakaz poruszania po drogach do momentu usunięcia przyczyn i powtórzenia badań technicznych. Policja, ITD i straże miejskie w całym kraju powinny te auta eliminować z ruchu natychmiast. Dlaczego to się nie dzieje w państwie prawa?
~ola
Zawiesić rejestrację w Polsce diesli VW zrobiła już to u siebie nawet Rumunia.
~evil
Wszystkie diesle do kontroli. Każdej marki samochody do kontroli. Nie wierzę, że spełniają normy.

Powiązane: Dieselgate - afera w Volkswagenie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki