Uwaga na takie wezwanie do zapłaty abonamentu. To oszustwo

Poczta Polska ostrzega przed fałszywą korespondencją, w której nieistniejący podmiot wzywa do wniesienia opłaty za korzystanie z odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. W piśmie powołuje się na ustawę o opłatach abonamentowych oraz rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji.

To nie pierwszy raz, kiedy oszuści próbują wykorzystać sprawę ściągania opłat abonamentowych jako okazję do wyłudzenia pieniędzy. Tym razem nie podszywają się pod Pocztę Polską, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji czy firmę windykacyjną, ale nadają korespondencję od nieistniejącego w rzeczywistości podmiotu - Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji.

– Od 5 września konsultanci obsługujący infolinię rtv otrzymują od abonentów informacje, że Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji przy ulicy Świętokrzyskiej 30, 00-116 Warszawa wystosował pisma wraz z formularzami wpłat na określony rachunek, obligujące do płatności za usługi rtv - kwota do zapłaty to 194,75 zł – informuje Poczta Polska. Jednak zarówno podana w piśmie strona internetowa, jak i podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji w rzeczywistości nie istnieją.

Wzór pisma od nieistniejącego Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji z wezwaniem do zapłaty
Wzór pisma od nieistniejącego Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji z wezwaniem do zapłaty (poczta-polska.pl)

Do korespondencji dołączony jest druk wpłaty z wypełnionymi danymi do przelewu. – Jeśli otrzymasz podobny list, zignoruj go i nie dokonuj wpłaty na wskazane konto – ostrzega Poczta Polska. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się albo z Pocztą Polską, albo Krajową Radą Radiofonii i Telewizji lub najbliższą jednostką policji.

KWL

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~JarekMk

http://crrit.pl/

! Odpowiedz
0 8 ~onn

za takie wyłudzenia powinno być 25 lat więzienia, a policja powinna działać bardzo szybko, mając numer rachunku może szybko zidentyfikować sprawców

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~detektyw

Rachunek z krakowskiego oddziału BNP Paribas Bank Polska S.A. Centrum Rozliczeniowe nr 1
Adres Banku: ul.Armii Krajowej 28 30-150 Kraków

! Odpowiedz
0 6 ~Skorpion

Gonić cwaniakow, nierobow i. do kamieniolomow o wodzie i kromce chleba to innych oszustów odstraszy,może?

! Odpowiedz
0 0 ~Abc

Jesteś burak, idiota

! Odpowiedz
7 1 ~Mamba

Rachunek w plus banku.....?

! Odpowiedz
1 8 ~bogdan

proponuje sie troche douczyć nr rozliczeniowych banków

! Odpowiedz
0 2 ~obserwator

konto pochodzi z banku bnp paribas odział w Krakowie ul. Armii Krajowej

! Odpowiedz
2 4 ~Karol

Ja dostałem takie pismo od Poczty Polskiej. Podpisane Kurwski czy jakoś tak. Od razu do kosza wywalilem. A teraz piszą że na Policję powinienem zgłosić.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne