REKLAMA

Uwaga na takie wezwanie do zapłaty abonamentu. To oszustwo

2016-09-09 08:27
publikacja
2016-09-09 08:27

Poczta Polska ostrzega przed fałszywą korespondencją, w której nieistniejący podmiot wzywa do wniesienia opłaty za korzystanie z odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. W piśmie powołuje się na ustawę o opłatach abonamentowych oraz rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji.

To nie pierwszy raz, kiedy oszuści próbują wykorzystać sprawę ściągania opłat abonamentowych jako okazję do wyłudzenia pieniędzy. Tym razem nie podszywają się pod Pocztę Polską, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji czy firmę windykacyjną, ale nadają korespondencję od nieistniejącego w rzeczywistości podmiotu - Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji.

– Od 5 września konsultanci obsługujący infolinię rtv otrzymują od abonentów informacje, że Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji przy ulicy Świętokrzyskiej 30, 00-116 Warszawa wystosował pisma wraz z formularzami wpłat na określony rachunek, obligujące do płatności za usługi rtv - kwota do zapłaty to 194,75 zł – informuje Poczta Polska. Jednak zarówno podana w piśmie strona internetowa, jak i podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji w rzeczywistości nie istnieją.

Wzór pisma od nieistniejącego Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji z wezwaniem do zapłaty / poczta-polska.pl

Do korespondencji dołączony jest druk wpłaty z wypełnionymi danymi do przelewu. – Jeśli otrzymasz podobny list, zignoruj go i nie dokonuj wpłaty na wskazane konto – ostrzega Poczta Polska. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się albo z Pocztą Polską, albo Krajową Radą Radiofonii i Telewizji lub najbliższą jednostką policji.

KWL

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (27)

dodaj komentarz
~onn
za takie wyłudzenia powinno być 25 lat więzienia, a policja powinna działać bardzo szybko, mając numer rachunku może szybko zidentyfikować sprawców
~detektyw
Rachunek z krakowskiego oddziału BNP Paribas Bank Polska S.A. Centrum Rozliczeniowe nr 1
Adres Banku: ul.Armii Krajowej 28 30-150 Kraków
~Skorpion
Gonić cwaniakow, nierobow i. do kamieniolomow o wodzie i kromce chleba to innych oszustów odstraszy,może?
~Mamba
Rachunek w plus banku.....?
~bogdan
proponuje sie troche douczyć nr rozliczeniowych banków
~obserwator
konto pochodzi z banku bnp paribas odział w Krakowie ul. Armii Krajowej
~Karol
Ja dostałem takie pismo od Poczty Polskiej. Podpisane Kurwski czy jakoś tak. Od razu do kosza wywalilem. A teraz piszą że na Policję powinienem zgłosić.

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki