REKLAMA
JUŻ JUTRO

Uwaga na fałszywe SMS-y od Profilu Zaufanego

2018-11-27 09:09
publikacja
2018-11-27 09:09

Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS. Sugerują one możliwość wykonania operacji finansowej z użyciem Profilu Zaufanego, resort podkreśla, że to wiadomości nie pochodzą od administratorów systemu, ale od oszustów. 

fot. / / YAY Foto

Resort cyfryzacji podał na swojej stronie komunikat: "W ostatnich godzinach pojawiły się fałszywe informacje SMS sugerujące możliwość wykonania operacji finansowej z użyciem serwisu Profil Zaufany. Tego typu informacje nie pochodzą od administratorów systemu, a od oszustów. Wiadomości zawierają link, który może być niebezpieczny. Prosimy o ignorowanie tego typu wiadomości". 

Jak podaje serwis Niebezpiecznik, oszuści wysłali SMS-y o następującej treści: "Twoje zlecenie pozyczki pienieznej w kwocie 20.000 PLN zostało, pieniadze zostana wyplacone w ciagu 60 minut. Mozliwosc anulowania zlecenia przez internet https://profilzaufany[.]online/profil/". 

Link przekieruje użytkownika na fałszywa stronę Profilu Zaufanego, gdzie po nieudanym logowaniu (po którym oszuści dostaną już dane do rejestracji), zostanie przekierowany do potwierdzenia tożsamości przez konto bankowe. "Przestępcy w ten sposób wyłudzają login i hasło, a następnie kod z przesłanego przez bank SMS-a, dzięki któremu — jak się domyślamy — ustawiają na koncie ofiary “zaufanego odbiorcę” i …żegnaj gotówko" - podaje Niebezpiecznik. 

W ostatnim czasie to nie jedyne takie oszustwo. Niedawno pisaliśmy na temat złośliwej wiadomości, jaką użytkownicy otrzymywali na skrzynkę mailową, która dotyczyła weryfikacji Profilu Zaufanego.

WSZ 

Źródło:
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (1)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
nie klikam w sms-owe linki...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki