REKLAMA

Ostrzegamy: oszuści podszywają się pod Profil Zaufany

2018-10-31 09:40
publikacja
2018-10-31 09:40

Resort cyfryzacji ostrzega użytkowników Profilu Zaufanego o działaniu oszustów mającym na celu wyłudzanie danych.

Ostrzeżenie opublikowano na stronach internetowych obywatel.gov.pl i epuap.gov.pl, z poziomu których można załatwić różne urzędowe sprawy (zobacz: "Co można załatwić za pośrednictwem profilu zaufanego ePUAP?"), ale rozesłano je także do użytkowników Profilu Zaufanego.

"W ostatnim czasie część z Państwa (użytkowników Profilu Zaufanego) mogła otrzymać złośliwą wiadomość na skrzynkę email, z prośbą o weryfikację Profilu Zaufanego z adresu [email protected], najprawdopodobniej o temacie „Faktura 2018.10.30.” - czytamy w komunikacie rozesłanym do obywateli przez Ministerstwo Cyfryzacji.

"Fałszywe wiadomości nie zostały wysłane przez system Profil Zaufany, a przez internetowych oszustów. Prosimy o nie reagowanie na tego typu podejrzane maile oraz o zachowanie szczególnej ostrożności" - ostrzegają urzędnicy.

fot. / / obywatel.gov.pl

"Pamiętaj, że Profil Zaufany nie wymaga dodatkowej weryfikacji loginu. Nie klikaj więc w linki umieszczone w mailu. Mogą one prowadzić do złośliwego oprogramowania" - ostrzega Ministerstwo na stronie obywatel.gov.pl. Zachęca też, by podejrzane wiadomości zgłaszać, telefonując pod numer (42) 253 54 50.

MW


Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki