Urzędnik ZUS może jeździć co najmniej Jaguarem

Warszawski oddział ZUS ogłosił przetarg na 4-letni najem dwóch służbowych limuzyn. Wymagania dotyczące wielkości aut są na tyle wyśrubowane, że spełniają je dopiero takie auta jak Jaguar XF, Bentley Continental, czy BMW serii 7. Tylko one są bowiem wystarczająco duże i luksusowe.

To już kolejny raz, gdy ZUS ogłasza dość kontrowersyjny przetarg. Poprzednio (w maju 2013 r.) w wyniku zamówienia publicznego ZUS wynajął na 3 lata Audi A6, Jaguara XF oraz Mercedesa klasy E, za jedyne 540 tys. zł.

Tym razem w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zaznaczono, że wynajmowane przez ZUS pojazdy muszą mieć co najmniej 4,82 metra długości i co najmniej 1,80 metra szerokości bez lusterek bocznych. Kryterium to znacząco zawęża spektrum wyboru. Jak się okazuje, nie spełniają go nawet popularne samochody flotowe, takie jak Volkswagen Passat (o długości 4,77 metra), czy Toyota Avensis (o długości 4,69 metra).

Kolejne kryteria wymienione w specyfikacji to: system kontroli ciśnienia w ogumieniu, silnik wysokoprężny o mocy minimum 165 KM, fotele skórzane lub półskórzane, obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze 17’’, lakier nadwozia metalizowany w kolorze czarnym, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, szyby tylne boczne i tylna o wyższym stopniu przyciemnienia i wyposażone w fabryczne rolety, elektrycznie sterowane, podgrzewane, składane, automatycznie ściemniające się lusterka boczne z funkcją pamięci ustawienia, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne z przodu, kurtyny powietrzne, dezaktywacja poduszki czołowej pasażera, poduszka chroniąca kolana kierowcy, system nawigacji satelitarnej fabrycznie wbudowany w języku polskim z aktualną mapą Polski, światła Bi-ksenonowe, automatyczna skrzynia biegów, czujnik parkowania przodem i tyłem, czujnik deszczu, rok produkcji 2014.

Te wygórowane wymagania spełniają takie auta jak Jaguar XF (o długości 4,96 metra), BMW serii 7 (o długości 5,07 metra), czy też Bentley Continental (o długości 5,29 metra). Wartość zamówienia ma nie przekroczyć równowartości kwoty 134 tys. euro.

Justyna Niedbał

Bankier.pl


j.niedbal@bankier.pl


Justyna Niedbał

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 4 ~Leni

a ci z OFE to może maluchami jeżdżą?
razem z ZUSowcami dymają nas tak, że aż wióry lecą

! Odpowiedz
5 3 ~Xser

skoda superb : )

! Odpowiedz
1 0 ~joozek

Ano, wygląda na to, że Skoda Superb spełnia wymagania przynajmniej jeśli chodzi o wymiary.

! Odpowiedz
1 2 ~dyrektur

dużo szmalu można przewieźć do utylizacji.

! Odpowiedz
3 0 ~kmes090562

tak demokratyczne państwo polskie dyma swych obywateli a władza ma tani motłoch, który doi bez opamiętania

! Odpowiedz
1 6 ~asg

i po co piszecie takie artykuły skoro i tak nic nie możemy zrobić i nikt im tego nie zabroni ? Sami swoi tam siedzą i za naszą kase to kupują !!!

! Odpowiedz
0 4 ~sdgsd

a my kurwa jako naród siedzimy i patrzymy jak nas skurwysyństwo okrada...zwykłego prostego polaka nie stać na na używany samochód a te matkojebcy sobie przetarg na limuzyny robią...noo kurwa ja pierdole i jak tu normalnie żyć i pracować w tym gównianym kraju ?

! Odpowiedz
2 2 ~goość

Nie stać ich na lepsze.Może bezrobotni się złożą

! Odpowiedz
2 4 ~owoc

Nie ma to jak rzetelność dziennikarska. Jak nie lubię ZUS, tak należy się chyba sprostowanie tego mocno tendencyjnego "artykułu". Następnym razem proponuję napisać o Maybachu i Rolls Royce ;) Będzie jeszcze więcej wyświetleń.

! Odpowiedz
2 3 ~jojo

A ludzie niech zapierdalaja do 100 skurwysyny

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.