REKLAMA

Unijny Certyfikat COVID już dostępny w aplikacji mObywatel

2021-06-21 12:53
publikacja
2021-06-21 12:53
Unijny Certyfikat COVID już dostępny w aplikacji mObywatel
Unijny Certyfikat COVID już dostępny w aplikacji mObywatel
/ Shutterstock

Unijny Certyfikat COVID (UCC) od poniedziałku dostępny jest w aplikacji mobilnej mObywatel. Certyfikat umożliwi swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej - poinformował Wydział ds. Cyfryzacji KPRM.

Bezpłatny paszport covidowy na telefon. Sprawdź, od kiedy i kto może uzyskać Unijny Certyfikat na wakacje

Bezpłatny paszport covidowy już wkrótce umożliwi swobodne przemieszczanie się pomiędzy państwami Unii Europejskiej. Paszport covidowy dostępny będzie na telefon i w wersji papierowej. Od 1 lipca w życie wchodzą nowe przepisy wprowadzające Unijny Certyfikat COVID - skorzystają z niego ozdrowieńcy, osoby zaszczepione oraz te, które wykonały test na COVID. Sprawdzamy, jak uzyskać paszport covidowy.


Jak przypomniał zespół ds. cyfryzacji, do tej pory dokument można było pobrać jedynie z Internetowego Konta Pacjenta.

Oprócz aplikacji mObywatel Unijny Certyfikat COVID pojawił się również w aplikacji Ministerstwa Zdrowia IKP, która jest mobilną wersją Internetowego Konta Pacjenta.

Osoby, które korzystały z aplikacji mObywatel, muszą zaktualizować program do najnowszej wersji, aby móc pobrać tam swój UCC.

Unijny Certyfikat COVID w mObywatelu zastąpił dostępne do tej pory w tej aplikacji krajowe zaświadczenie o szczepieniu.

UCC mogą pobrać osoby, które są w pełni zaszczepione (przyjęły dwie dawki preparatu lub jednodawkową szczepionkę). Certyfikat ważny jest od 14 dnia po podaniu ostatniej dawki szczepionki przez kolejne 365 dni.

Dokument mogą też pobrać osoby, które otrzymały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - wówczas certyfikat ważny jest przez 48 godzin.

Unijny Certyfikat COVID znajdą w swojej aplikacji mObywatel również ozdrowieńcy - certyfikat w ich przypadku ważny będzie od 11 dnia od uzyskania pozytywnego testu PCR do 180 dni po upływie tej daty.

Jak poinformował Wydział ds. Cyfryzacji KPRM, UCC działa również w trybie offline, bez dostępu do internetu.

Autentyczność certyfikatu może być weryfikowana podczas np. odprawy na lotnisku dowolną aplikacją, którą dysponują służby graniczne danego kraju. Dostępny jest w językach polskim i angielskim i w takiej formie akceptowany jest w całej Unii Europejskiej - czytamy w komunikacie.

Aby pobrać UCC, należy zaktualizować aplikację mObywatel do najnowszej wersji. (PAP)

mfr/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Żydzi też cieszyli się wsiadając do pociągów, że czeka ich lepsza przyszłości dostatnie życie, propaganda robi swoje (media - wtedy głównie prasa mocno się starała wyprać umysły ludzkie), nawet jak oświeceni znajomi mówili żydom, że będą przerobieni na mydło oni myśleli, że to jakieś teorie spiskowe płaskiej Żydzi też cieszyli się wsiadając do pociągów, że czeka ich lepsza przyszłości dostatnie życie, propaganda robi swoje (media - wtedy głównie prasa mocno się starała wyprać umysły ludzkie), nawet jak oświeceni znajomi mówili żydom, że będą przerobieni na mydło oni myśleli, że to jakieś teorie spiskowe płaskiej ziemi... itp. https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/02/23/co-wmawiano-zydom-wywozonym-do-obozow-smierci/, . Dlatego mnie nie przekonują "dobrowolne szczepionki" na katar do których namawia Bill Gay-ts który jak mówił, że ludzi jest za dużo na świecie a później jak jasnowidz przewidział pandemonię i zainwestował w jedną z najwiekszych firm na świecie produkujących szczepionki, dodatkowo propaganda telewizyjno-szczepionkowa nie ma już granic, nawet nagrody oferują i loterię w zamian za wyszczepienie się. Wprowadzane są ograniczenia dla niezaszczepionych rzekomo dla dobra tych zaszczepionych? No ale przecież niezaszczepieni im nie grożą jak sami są zaszczepieni i odporni więc o co chodzi? Odkąd żyję nigdy w historii nie było takiej propagandy i nacisku na przyjmowanie jakiegoś specyfiku nieznanego pochodzenia który nazwany jest oficjalnie jako eksperyment medyczny w fazie testów za który nikt nie bierze odpowiedzialności. Aktualnie nie da się przeprowadzić konwencjonalnej wojny by zmniejszyć populację ludności ale zawsze można wybić ich wirusami, szczepionkami i zamieszaniem wokół tego związanym jak również zamkniętą służbą zdrowia i teleporadami. Szczepionka podobno jest pierwszą w historii szczepionką która ingeruje w DNA ludzkie. Z DNA nie ma zabawy chyba, że jesteś Bogiem. Konsekwencje długofalowe tego specyfiku mogą być opłakane. Strasznie śmierdzi i cuchnie mi z daleka padliną taka nagonka na to masowe ostrzykiwanie się, tym bardziej, że większość moich znajomych przeszła to już objawowo a reszta pewnie bezobjawowo więc odporność stadna po ponad roku już została nabyta. Starcy mogą się ostrzykiwać jeśli chcą i ile chcą ale od dzieci mi wara. Dzieci na to nie chorują jak kiedyś dorosną to niech sobie decydują czym chcą się ostrzykiwać i co dawać sobie w żyłę ale do 18 lat wara od nich. Róbcie sobie sami na sobie eksperymenty i ostrzykujcie się doborowolnie czym chcecie ale jeszcze raz powtarzam od dzieci wara.
samsza
https://www.mp.pl/covid19/covid19-aktualnosci/273739,pomysl-immunologicznych-paszportow-zmniejsza-sklonnosc-do-przestrzegania-restrykcji
prawdziwynierobot
ludzie myślą, że zyskują nieśmiertelność po szczepionce, że nie zarażają, że nie przenoszą wirusa i chyba nikomu nie zależy żeby ich z tego błędu wyprowadzać.
taki-ktos-jak-ja
Czekam na paszport gruźliczy + anty-HIV.
zenonn
Chorób zakaźnych jest mnóstwo. Umarły na COV ID

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki