Uber wprowadza płatność gotówką

Od 18 grudnia 2017 r. za przejazd Uberem będzie można płacić gotówką. Do tej pory za usługę można było zapłacić jedynie za pośrednictwem aplikacji.

(fot. Jaap Arriens / FORUM)

Jak podaje "Rzeczpospolita", Uber zagwarantuje klientom możliwość dokonania płatności za pomocą gotówki, na początku jednak będzie to możliwe tylko w Warszawie i to w co dziesiątym aucie. Jednak za zakup i zamontowanie kasy fiskalnej w samochodzie kierowca będzie musiał zapłacić sam. Firma zapowiedziała, że nawiązała współpracę z jednym z producentów, dzięki czemu pracownicy przedsiębiorstwa otrzymają zniżki na sprzęt.

Od momentu pojawienia się Ubera na polskim (i nie tylko) rynku, wywołuje spore kontrowersje, a także sprzeciw środowisk taksówkarskich. Uważają oni, że usługi oferowane przez amerykańskie przedsiębiorstwo są nielegalne, a mimo to taksówkarze klientów tracą. Protesty odbywały się w całej Europie, m.in. we Włoszech, Czechach, Chorwacji, a także w Polsce.

Uber chce otworzyć się na nowych klientów, też takich, którzy z kart płatniczych nie korzystają. - Badania pokazują, że tylko 30 proc. potencjalnych klientów w naszym kraju ma karty kredytowe - oceniła Magdalena Szulc z polskiej stacji Ubera. Dodatkowo trzeci kwartał nie był najlepszym dla przewoźnika. Firma straciła prawie 1,5 mld dol, co stanowiło jeszcze gorszy wynik niż za drugi kwartał.

Możliwe, że do podjęcia takich kroków zmusiło przedsiębiorstwo Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które przygotowało projekt nowelizacji ustawy o transporcie zaostrzający wymogi wobec pośredników przewozowych. Znajduje się w nim m.in. wymóg posiadania licencji, obowiązek prowadzenia i przechowywania przez 5 lat elektronicznego rejestru wszystkich otrzymanych i przekazanych zleceń, a także posiadanych ważnych badaniach technicznych samochodu. Antoni Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR nie bał się stwierdzić nawet, że to "koniec Ubera w Polsce".

W Europie do tej pory Uber wprowadził możliwość płacenia gotówką za przejazdy we Francji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Ukrainie i Czechach.

Polska jest trzecim krajem w Europie pod względem ilości miast, w których działa Uber. Wyprzedzają nas Wielka Brytania (ponad 20 miast) i Francja (10).

DU

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 bankier_

Czyli pierwszy krok, żeby się przystosować do nowych realiów?

! Odpowiedz
0 2 geralt78

W końcu :) nie mam karty kredytowej i nie zamierzam jej mieć, tak jak wielu moich znajomych, więc nareszcie będziemy mogli korzystać z Ubera bez przeszkód.

! Odpowiedz
0 3 dizapera

Elegancko ;-) Czekałem na taką decyzję

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne