REKLAMA

UE: firmy transportowe wykluczają Polaków

2020-07-06 07:10
publikacja
2020-07-06 07:10
UE: firmy transportowe wykluczają Polaków
UE: firmy transportowe wykluczają Polaków
fot. Petair / / Shutterstock

Kryzys spowodowany koronawirusem nasilił działania protekcjonistyczne krajów starej UE. Po branży spożywczej teraz przyszła kolej na firmy transportowe – czytamy w poniedziałkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Gazeta przypomina, że od czasu wejścia Polski do UE rodzimi przewoźnicy wypracowali sobie pozycje lidera. "Odpowiadają już za ponad 23 proc. rynku międzynarodowych przewozów w Unii Europejskiej. Udział krajowych firm transportowych w relacjach między Polską a innymi krajami UE sięga już ponad 92 proc." - czytamy.

Dodano, że dla porównania na przewoźników z krajów naszych partnerów handlowych przypada niespełna 6 proc. transportowanych ładunków do i z Polski, a na przewoźników z innych krajów UE zaledwie 1,6 proc.

Jak napisano, dominacja polskich firm najwyraźniej zaczyna być solą w oku dla przedsiębiorstw spedycyjnych z zachodniej Europy. "Na publicznie dostępnych giełdach transportowych pojawiają się ogłoszenia o zatrudnieniu przewoźników z zastrzeżeniem, że nie mogą pochodzić z nowych krajów UE. W tym przede wszystkim z Polski. Co więcej, z tych regionów nie mogą też pochodzić zatrudniani przez nich kierowcy" - czytamy w "DGP". PAP)

wnk/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (50)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
Jeszcze jedna "dobra" wiadomosc dla polskich przedsiebiorcow. Niemcy juz wyliczyli wysokosc podatku od wegla. Teraz zastanawiaja sie jak wprowadzic go w calej UE. Dopoki w Polsce nie bedzie elektrowni jadrowej bedziemy jako przemysl placic gigantyyczne podatki. U siebie dla niepoznaki wprowadza od spalin samochodow , samolotow Jeszcze jedna "dobra" wiadomosc dla polskich przedsiebiorcow. Niemcy juz wyliczyli wysokosc podatku od wegla. Teraz zastanawiaja sie jak wprowadzic go w calej UE. Dopoki w Polsce nie bedzie elektrowni jadrowej bedziemy jako przemysl placic gigantyyczne podatki. U siebie dla niepoznaki wprowadza od spalin samochodow , samolotow ale gospodarka niemiecka predzej da sobie rade mimo, ze ich to kosztuje extra 17 miliardow EUR rocznie przy ich poziome niby zielonej energii. Polskie firmy beda kupowac energie z wegla jeszcze wiele lat i bulic a ci, co maja cieplo z kotlowni weglowych juz dzis moga zwijac interesy. Dalej wam sie latwi w obrobce Tuski i Trzaski podobaja?
niederfurzdorf
A lemingi, w tym niestety wielu przedsiebiorcow dalej nie rozumie, ze Trzaskowski, jak wczesniej Tusk, jak powiedziala o nim Merkel, "pflegeleicht" czyli latwy w utrzymaniu, nie wymagajacy wiele pracy, potrzebny jest wlasnie zachodnim panstwom, ktore na posiedzeniach roznych komisji stroja sie w szaty partnerow, ale na A lemingi, w tym niestety wielu przedsiebiorcow dalej nie rozumie, ze Trzaskowski, jak wczesniej Tusk, jak powiedziala o nim Merkel, "pflegeleicht" czyli latwy w utrzymaniu, nie wymagajacy wiele pracy, potrzebny jest wlasnie zachodnim panstwom, ktore na posiedzeniach roznych komisji stroja sie w szaty partnerow, ale na co dzien nie ukrywajacych, ze chodzi im o dominacje gospodarcza i wyeliminowanie tanszej konkurencji. O to chodzi w tzw. green dealu, aby podniesc konkurencyjnym gospodarkom cene energii (nie wierzycie, to przypomne, ze Merkel w negocjacjach z Janukowyczem, przed Majdanem i planowana umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z UE, powiedziala wyraznie, ze Niemcy stawiaja jeden warunek - podniesienie ceny energii na Ukrainie do poziomu UE, nie zadne tam demokracje czy prawa czlowieka). O to samo chodzilo, jak Merkel zarzadala ustalenie sztywnej ceny zielonych certyfikatow z rynkowej 5€ na 25€. Wam PO wmawia, ze to nie PO i Kopacz sie na to zgodzila, tylko kaczor ceny podnosi. O to samo chodzi w utrudnianiu konkurencji transportowi. Po zielonym dealu sa jeszcze w planach pomysly Merkel na wyrownanie podatkow i wprowadzenie minimalnnych stawek godzinowych. Dla ciekawostki, niewykwalifikowany pracownik opieki nad dziadkami ma w landach wschodnich 11,2€/h a w zachodnich 11,60€. Wybierajcie Tuskow i innych lokajow Merkel a bedziecie miec ulatwione konkurowanie w Europie. Co mnie zaskakuje, niemieckie media swietnie wiedza co w Polsce a tu, zadnych relacji z debat, w ktorych niemieccy politycy i przedsiebiorcy otwarcie mowia, ze trzeba na poziomie calej UE zmusic inne panstwa to tego czy tamtego co ma przyniesc korzysci niemieckiej gospodarce, a nasi naiwni przedsiebiorcy nadal nie mkumaja kogo powinni trzymac z daleka od wladzy.
heldbaum
Bede sie powtarzal do znudzenia - dlaczego Miedzymorze tego nie zablokowalo?
Bez UE, bylibysmy teraz dalej?
Co GreenDeal - nie widzisz katastrofy klimatycznej?
and00 odpowiada heldbaum
Ja widzę że klimat się ociepla, ale co to ma wspólnego z działalnością człowieka?
Czy ocieplenie około roku 1000 spowodował człowiek, czy "mała epoka lodowcowa" w XVIIw to nasza sprawka?
Jeżeli z jakiś tajemniczych powodów walczymy z emisją, to jaki wpływ na globalną emisję ma wywalanie produkcji
Ja widzę że klimat się ociepla, ale co to ma wspólnego z działalnością człowieka?
Czy ocieplenie około roku 1000 spowodował człowiek, czy "mała epoka lodowcowa" w XVIIw to nasza sprawka?
Jeżeli z jakiś tajemniczych powodów walczymy z emisją, to jaki wpływ na globalną emisję ma wywalanie produkcji stali do Rosji gdzie na jednostkę produktu wychodzi wiecej CO2?
niederfurzdorf odpowiada heldbaum
Katastrofa klimatyczna szczegolnie przejmuje Niemcow , najwiekszego truciciela w UE. Nie ma w ich krajowych statystykach emisji spowodowanej truciem przez ich zaklady w calym swiecie czy transportu morskiego z Azji napedzanego dieslem . Przecietny Niemiec kupuje rocznie 60 szt odziezy (dane niemieckiego greenpeace) a przemysl tekstylny Katastrofa klimatyczna szczegolnie przejmuje Niemcow , najwiekszego truciciela w UE. Nie ma w ich krajowych statystykach emisji spowodowanej truciem przez ich zaklady w calym swiecie czy transportu morskiego z Azji napedzanego dieslem . Przecietny Niemiec kupuje rocznie 60 szt odziezy (dane niemieckiego greenpeace) a przemysl tekstylny w swieciee emituje wiecej CO2 niz samochody i samoloty razem. W tvn tego Ci nie powiedza.
heldbaum odpowiada niederfurzdorf
Nie wiem co mowia w tvn w przeciwienstwie do ciebie Sebciu. Natomiast prawacka postawa, ze skoro inni szczaja do basenu, to my bedziemy szczac z trampoliny, nie przemawia do mnie. Wiem tez, ze jesli szybko sie nie opamietamy to zdemolujemy do konca planete i nic nie powstrzyma miliarda glodnych czarnych braci przed marszem na polnoc.
heldbaum odpowiada and00
Nie, zupelnie nic nie ma, Grenlandia przeciez byla zielona, na Baltyku stawiano karczmy a w ogole to minimum Maudera. CO2 sluzy roslinom. Prawdziwy problem to 5G i szczepionki. Oczywiscie Sebciu, oczywiscie.
knife
Tu nie powinny padać pytania , co rząd na to!
Tu powinny być pytania do opozycji, co oni na to? Tak chętnie podnosili głos w osłabieniu Polski a jak EU stosuje zasadę dwóch wartości i eliminuje polskich kierowców i przewoźników, to nic???
Gdzie te ratlerki są??? No gdzie?
anna_domagalczyk
A co rząd na to? Coś zrobi, czy dalej będzie prowadził kampanię pana Dudy?
ajwaj
Kto sie liczy z PIS-PL w UE ?
Jako V kolumna kal-bojów, leci ciag nawalanki w Polske,
komisje, sady, dochodzenia, zakazy itd. bez konca.

Zreszta dali tlusty kawalek Baltyku Danii i co?
________
Wlasnie Dania w trybie pilnym dala zgode na NordStream 2 (ze statków z pozycja kotwicy) :)
""Duńska
Kto sie liczy z PIS-PL w UE ?
Jako V kolumna kal-bojów, leci ciag nawalanki w Polske,
komisje, sady, dochodzenia, zakazy itd. bez konca.

Zreszta dali tlusty kawalek Baltyku Danii i co?
________
Wlasnie Dania w trybie pilnym dala zgode na NordStream 2 (ze statków z pozycja kotwicy) :)
""Duńska Agencja Energetyczna (DEA) umożliwiała Nord Stream 2 AG na ukończenie Nord Stream 2 na swoich wodach przy użyciu urządzeń do układu rurowego z pozycją kotwicy, powiedział regulator.""

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki