UE: 10 kolejnych osób z Syrii objętych unijnymi sankcjami

Dziesięć kolejnych osób - starszych oficerów oraz wysokich rangą przedstawicieli władz Syrii zostało w czwartek objętych sankcjami Unii Europejskiej za to, że ponoszą odpowiedzialność za represje ludności cywilnej lub mają powiązania z reżimem w Damaszku.

(fot. anobis / YAY Foto)

Decyzję ogłosiła Rada UE, w której reprezentowane są rządy krajów członkowskich.

"Tym samym do 217 rośnie liczba osób objętych zakazem podróży (do UE) i zamrożeniem aktywów" - podano w komunikacie.

Równolegle sankcjami, polegającymi na zamrożeniu aktywów posiadanych w UE, objętych jest 69 syryjskich instytucji, organizacji i firm.

Poza restrykcjami dotyczącymi poszczególnych osób lub podmiotów, unijne sankcje wobec Syrii obejmują embargo na handel ropą, ograniczenie niektórych inwestycji, zamrożenie aktywów syryjskiego banku centralnego w UE oraz zakaz eksportu z UE sprzętu i technologii mogących służyć do represji ludności cywilnej a także do monitorowania i przechwytywania łączności internetowej lub telefonicznej. Środki te zostały ostatni raz przedłużone w maju br. i obowiązują do 1 czerwca 2017 roku.

Przy okazji rozszerzenia listy osób objętych sankcjami UE przypomniała, że opowiada się za trwałym rozwiązaniem konfliktu w Syrii na drodze pokojowej i zapewniła, że dokłada humanitarnych i dyplomatycznych starań, by dostarczyć pilnie potrzebną pomoc ludności mieszkającej w dzielnicach Aleppo oblężonych przez siły syryjskiego reżimu wspierane wojskowo i politycznie przez Rosję. (PAP)

kot/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~tadeusz

Ja bym im obniży zachowanie z 6 na 5

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil