Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl [29.12.2018-4.01.2019 r.]

2019-01-06 09:51
publikacja
2019-01-06 09:51
YAY Foto

Na przełomie Starego i Nowego Roku najbardziej emocjonująca dyskusja wśród zarejestrowanych czytelników Bankier.pl toczyła się wokół danych o indeksie PMI. Najwięcej komentarzy (32) wzbudził jednak temat zahaczający o politykę, czyli efekty programu 500+. Dyskusja czytelników rozgorzała także wokół zimowego schłodzenia rynku kredytów hipotecznych.

Ranking komentarzy, które zyskały najwięcej polubień zdominował w mijającym tygodniu tekst o schłodzeniu polskiego przemysłu. Wskaźnik PMI dla polskiego sektora wytwórczego niespodziewanie spadł w grudniu do najniższego poziomu od kwietnia 2013 roku. Najwięcej polubień – 119 - zyskał komentarz czytelnika „ajwaj” prorokujący przeniesienie fabryk z Polski na Ukrainę o treści: „Znaczy sie montownie pojada np. na Ukraine, bo bedzie trzeba gwaltownie oszczedzac, a na Ukrainie beda pracowac ludzie z panstw IV swiata za 1 $”. Jednak komentarz ten wyraźnie nie spodobał się części czytelników, bo zanotował jeszcze więcej znielubień, bo aż 124, co zapewniło mu także pierwsze miejsce wśród najbardziej nielubianych komentarzy.

Kolejny w rankingu najbardziej lubianych komentarz wzbudził także duże kontorwersje. Czytelnik „jkendy” pisze: „Narodowo-socjalistyczna koalicja upaństwowi przemysł i centralnie zarządzi zwiększenie wskaźnika PMI wiec nie ma problemu. Wszystko zostanie odtrąbione w TVP jako wielki sukces.” Taką opinię polubiło 115 użytkowników, ale 102 oceniło ją negatywnie.

Podium zamyka kolejny kontrowersyjny komentarz czytelnika „karbinadel”, który ostrzega przedmówcę: „Uważaj, stąpasz po kruchym lodzie. Twoje poglądy nie są zgodne z wytycznymi Biura Politycznego KC” – otrzymał 114 lajków i 93 dislajki.

Posty z największą liczbą polubień
Tytuł artykułu[link] Treść Liczba polubień
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Znaczy sie montownie pojada np. na Ukraine, bo bed... 119
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Narodowo-socjalistyczna koalicja upaństwowi przemy... 115
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Uważaj, stąpasz po kruchym lodzie. Twoje poglądy n... 114
BIK: popyt na hipoteki ostro w dół Bo nadchodzi krach na rynku nieruchomości. W Gdańs... 106
Czy 500+ motywuje do pracy, czyli w pułapce rządowej propagandy Wszystkim zachwalającym 500+ polecam obejrzenie do... 105
Recesja czy wielka stabilizacja  „i przy tym nie zapłacimy więcej za prąd.” I takic... 104
BIK: popyt na hipoteki ostro w dół Jak zwykle analitycy zaskoczeni. Czy ktoś naprawdę... 102
Kredytowy reset dla 50 tys. dłużników – wkrótce skoczą raty frankowcy też wiedzieli że biorą kredyt we frankac... 99
BIK: popyt na hipoteki ostro w dół Ale będzie huk jak to wszystko walnie po podwyżkac... 95
Recesja czy wielka stabilizacja  Naprawde myślisz ze poziom PKB w danym roku zalezy... 94

O komentarzu z największą liczbą minusów już było. Drugi komentarz w tym rankingu także umieszczono pod tekstem o danych z polskiego przemysłu. Komentator kryjący się pod Nickiem „psokal” pisze: „Wczoraj zmusiłem się i obejrzałem całe "W tyle wizji" na TVP Info. To już nie jest telewizja publiczna, bardzej to przypomina polskojęzyczną sekcję Russia Today. Wyczyny Ziemkiewicza czy Ogórek będziemy wspominać latami, tak samo jak dziś wspominamy Urbana. Mam nadzieję że jak kryzys przyjdzie na poważnie to Kurski trochę ograniczy tę szczujnię... Ciężko byłoby uniknąć zamieszek gdy gospodarka wpada w recesję a rządowa TV robi z ludzi kompletnych idiotów”

Dopiero trzeci najbardziej nielubiany komentarz dotyczy innej tematyki, czyli programu 500+. Jednak i tam nie obywa się bez politycznej aluzji. Komentator „pull_up_terrain_ahead” pisze: „Wszystkim zachwalającym 500+ polecam obejrzenie dowolnego wydania Dziennika TV z lat 84-88.”

Posty z największą liczbą minusów
Tytuł artykułu[link] Treść Liczba minusów
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Znaczy sie montownie pojada np. na Ukraine, bo bed... 124
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Wczoraj zmusiłem się i obejrzałem całe "W tyl... 113
Czy 500+ motywuje do pracy, czyli w pułapce rządowej propagandy Wszystkim zachwalającym 500+ polecam obejrzenie do... 107
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Narodowo-socjalistyczna koalicja upaństwowi przemy... 102
Recesja czy wielka stabilizacja  Nie wracam do PO lub POKO. Wystarczy przypomnieć P... 101
Recesja czy wielka stabilizacja  Naprawde myślisz ze poziom PKB w danym roku zalezy... 101
Spada udział długu w walutach obcych w zadłużeniu Polski nie kłamać z roku na rok dziesiątki mld dolarów i ... 97
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Uważaj, stąpasz po kruchym lodzie. Twoje poglądy n... 93
Enea i Energa podpisały porozumienie dotyczące realizacji projektu Ostrołęka C Musimy przyzwyczaić sie do ekonomi socjalistycznej... 87
Fatalne dane z przemysłu. PMI potwierdza recesyjny sygnał Sugestia, jakoby TVN była jakimś odpowiednikiem TV... 84

Przejdźmy teraz do rankingu komentatorów, których wpisy zyskały najwięcej polubień „netto” (czyli była największa różnica sumy plusów i minusów ich komentarzy). Na podium tego zestawienia z użytkowników, którzy często pojawiali się w poprzednich tygodniach został tylko „karbinadel”, który jest liderem tego rankingu z liczbą 364 lajków netto. Kolejne miejsca zajmują „cnapan” z 324 lajkami oraz „carlito1” z 277 polubieniami.

Użytkownicy z największą liczbą polubień komentarzy("netto")
Login Liczba polubień komentarzy
karbinadel 364
cnapan 324
carlito1 277
rekin1986 270
bt5 260
pluto85md 220
londonern 205
aspargin 186
kaczka-po-smolensku 184
open_mind 182

Najbardziej płodnym komentatorem w mijającym tygodniu był także „karbinadel”, który opublikował w mijającym tygodniu 36 komentarzy. Kolejne miejsca zajęli także nasi stali czytelnicy o nickach „open_mind” oraz „mraxs”.

Użytkownicy z największą liczbą komentarzy
Login Liczba komentarzy
karbinadel 36
open_mind 32
marxs 29
jasiek2017 23
piterro1980 21
h-b 20
ajwaj 20
carlito1 19
jes 19

W rankingu samych polubień (nie pomniejszanych o znielubienia) zwycięzcą został „karbinadel” z 778 polubieniami, wyprzedzając czytelników o nickach „marxs” oraz „ajwaj”. Natomiast zdecydowanym liderem rankingu komentarzy, które zyskały najwięcej łapek w dół został „marxs”, który uzyskał 735 dislajków. Daleko za nim znaleźli się czytelnicy „grzegorzkubik” (462 znielubienia) oraz „karbinadel” (414 łapek w dół).

Użytkownicy z największą liczbą polubień komentarzy
Login Liczba polubień komentarzy
karbinadel 778
marxs 751
ajwaj 483
open_mind 410
histeryk 404
carlito1 383
bt5 374
grzegorzkubik 374
cnapan 355

Forum Bankier.pl to największe forum finansowe w polskim internecie. Dzień w dzień tętni życiem, dokumentując emocje inwestorów i nie tylko. Nie chcemy, żeby to przeszło niezauważenie, dlatego postanowiliśmy zebrać i zaprezentować garść statystyk z ubiegłego tygodnia. Statystyki obejmują tylko komentarze do tekstów opublikowane przez zarejestrowanych czytelników Bankier.pl.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (24)

dodaj komentarz
karbinadel
Do jakubeczko: Znamienne że każdy zwolennik tzw. dobrej zmiany jest przekonany, że krytycy żałosnych rządów PiS muszą być koniecznie wyznawcami PO. Zapewne dlatego, że ni potraficie sobie wybrazić ludzi myślących samodzielnie :) A tak na poważnie - to poprzedni rząd również krytykowałem. Ten krytykuję częściej,Do jakubeczko: Znamienne że każdy zwolennik tzw. dobrej zmiany jest przekonany, że krytycy żałosnych rządów PiS muszą być koniecznie wyznawcami PO. Zapewne dlatego, że ni potraficie sobie wybrazić ludzi myślących samodzielnie :) A tak na poważnie - to poprzedni rząd również krytykowałem. Ten krytykuję częściej, bo daje ku temu znacznie więcej powodów
jakubeczko
Skoro myślisz samodzielnie to napisz proszę jakąś analizę/ocenę obecnej polityki energetycznej, czy zgadzasz się z kierunkiem pojścia w atom czy może pozostania przy węglu?
Albo na ile Unia może ingerować w nasze sprawy lub gdzie jest granica? Jaką widzisz alternatywę dla obecnego rządu? Wymien nazwisko i program
Skoro myślisz samodzielnie to napisz proszę jakąś analizę/ocenę obecnej polityki energetycznej, czy zgadzasz się z kierunkiem pojścia w atom czy może pozostania przy węglu?
Albo na ile Unia może ingerować w nasze sprawy lub gdzie jest granica? Jaką widzisz alternatywę dla obecnego rządu? Wymien nazwisko i program który popierasz.
ajwaj
A skad kasa dla hejterów PISy, Sorosa na "niepokornych" w kraju PIS-PL ?

ANONYMOUS:
""Dokumenty, które wyciekły do ​​"Integrity Initiative“", pokazują w przerażający sposób, w jaki opinii autorów opinii z otoczenia NATO, dzisiaj ich sieci PR w głąb redaktorów niemieckiej (polskiej
A skad kasa dla hejterów PISy, Sorosa na "niepokornych" w kraju PIS-PL ?

ANONYMOUS:
""Dokumenty, które wyciekły do ​​"Integrity Initiative“", pokazują w przerażający sposób, w jaki opinii autorów opinii z otoczenia NATO, dzisiaj ich sieci PR w głąb redaktorów niemieckiej (polskiej irt.) prasy budują. Co najmniej tak samo przerażające - prawie - żadne niemieckie medium nie podnosi tego skandalu."" MILONY $$$ od UE, USA na FAKES anty-rosyjskie.

Ale PIS-polscy hejterzy dostaja znacznie mniej niz np. ukrainscy. Bo i cieniasy, zdania nie skleca z sensem > i OK :)

https://www.nachdenkseiten.de/?p=48281
jakubeczko
No i właśnie, o tym pisałem poniżej :)
realpolitik
Panie Marcinie,

Ten artykuł to świetna okazja, żeby przyjrzeć się temu kto i jak komentuje artykuły. Dla przykładu zacytowany przez Pana użytkownik "ajwaj" niemalże z pewnością, jest kopiejkowym trollem. Jego aktywność na forum sprowadza się do:
1. Krytyki Ukrainy ("Banderowców"),
2.
Panie Marcinie,

Ten artykuł to świetna okazja, żeby przyjrzeć się temu kto i jak komentuje artykuły. Dla przykładu zacytowany przez Pana użytkownik "ajwaj" niemalże z pewnością, jest kopiejkowym trollem. Jego aktywność na forum sprowadza się do:
1. Krytyki Ukrainy ("Banderowców"),
2. Krytyki USA ("usrael" lub "jankesi" termin praktycznie w Polsce nie używany),
3. Wychwalania potęgi militarnej i technologicznej Rosji, włącznie z masą szczegółów liczbowych nieznanych ludziom, którzy się tym aktywnie nie zajmują.

Rekomenduję znaczne uszczelnienie w zakresie moderowania forum.
jes
Niestety taka prawda. Na miejscu bankiera nie podawałbym tych statystyk ponieważ jasno z nich wynika, że ruskie trolle opanowały forum a normalni "czytacze" ograniczają sie tylko do minusowania ich.
semperparatus
Re.Realpolitik...Do budy szpiclu i donosicielu!
eldobryyy
Ciekawe jak bardzo ranking pokrywa się z listą Trolli... :D
jakubeczko
No wlasnie moje zapytanie poniżej o to czy Bankier.pl robi cos aby wyeliminować trolli udających Polaków zostało (usunięte) :P
Skoro redakcja woli udawać że problemu nie ma to cóż można zrobić
karbinadel odpowiada jakubeczko
Po pierwsze, nie wydaje mi się, żeby były jakieś ograniczenia odnośnie narodowości piszących :) Po drugie, zorganizowana trolia zajmuje się tu głównie klikaniem w łapki - co widać chociażby po strukturze ataków na wypowiedzi nieprzychylne partii rządzącej

Powiązane: Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki