REKLAMA
PIT 2023

Tyle z kasy państwa popłynęło do Rydzyka. "Skala jest nie do wyobrażenia"

2023-12-08 10:30
publikacja
2023-12-08 10:30

Współpraca Prawa i Sprawiedliwości z Tadeuszem Rydzykiem nie jest wielką tajemnicą. Okazuje się, że jej finansowy wymiar wyceniany jest na co najmniej 400 mln zł - takie informacje podała wyborcza.biz. Szczegółów możemy spodziewać się po tym, gdy nowy rząd obejmie władzę.

Tyle z kasy państwa popłynęło do Rydzyka. "Skala jest nie do wyobrażenia"
Tyle z kasy państwa popłynęło do Rydzyka. "Skala jest nie do wyobrażenia"
fot. @SasinJacek / / Twitter

Ujawniono, że po wyborach fundacja związana z Tadeuszem Rydzykiem otrzymała 400 tys. zł. Te pieniądze pochodziły z Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2023. Wiele wskazuje na to, że była to jednak zapowiedź większych przelewów, które trafiały z kasy państwa do Torunia.

“Powoli wgryzamy się we wszystkie przelewy, jakie spółki Skarbu Państwa i poszczególne ministerstwa pod rządami PiS dokonywały na rzecz instytucji ojca Rydzyka. Skala jest nie do wyobrażenia. Wydatki na przykład na media Rydzyka nie miały żadnego uzasadnienia, bo ich zasięg jest niewielki, ale tu nie o racjonalne wydatki chodziło. To był po prostu sposób na wyciągnięcie z państwowej kasy, ile się da” - powiedział wyborczej.biz informator z opozycji.

Od początku rządów PiS do podmiotów powiązanych z Tadeuszem Rydzykiem miało trafić minimum 400 mln zł. Ta kwota może okazać się jeszcze wyższa, a pełen raport ma ukazać się na początku nowego roku.

Najwięcej z kasy państwa, bo 224 mln zł przekazano Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Kolejne dziesiątki milionów trafiło do szkoły wyższej ojca Rydzyka, więcej niż 50 mln na budowę geotermii i ponad 30 mln zł do Telewizji Trwam. W tle pozostają także przelewy z Lasów Państwowych.

PB

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (65)

dodaj komentarz
tomasz666
Zamknąć tego przebierańca Rydzyka. Zlikwidować pralnie pieniędzy Radio MAryja!!!
vladymir
Zaślepieni wyznawcy Wyborczej widzą skandal w przekazaniu 224 mln zł na Muzeum ,,Pamięć i Tożsamość”. A przecież zadaniem Muzeum ,,Pamięć i Tożsamość” jest promocja historii Polski, polskiego dziedzictwa oraz kultywowanie idei wolności i solidarności zarówno w przestrzeni krajowej, jak i międzynarodowej. Wiadomo nie od dziś, że dla Zaślepieni wyznawcy Wyborczej widzą skandal w przekazaniu 224 mln zł na Muzeum ,,Pamięć i Tożsamość”. A przecież zadaniem Muzeum ,,Pamięć i Tożsamość” jest promocja historii Polski, polskiego dziedzictwa oraz kultywowanie idei wolności i solidarności zarówno w przestrzeni krajowej, jak i międzynarodowej. Wiadomo nie od dziś, że dla Michnika itd to propagowanie nacjonalizmu! Mamy wstydzić się historii Polski? Niedoczekanie! Także pieniądza na uczelnię i telewizję Trwam to świetna inwestycja w Polskę, co oczywiście jej wrogom się nie podoba.
vacarius
Dopóki kler dostaje kasę z naszych podatków to w tym kraju dobrze nie będzie.
and00
To samo powinno dotyczyć wszystkich NGO, fundacji i stowarzyszeń.
Oczywiście pobieranie pieniędzy od sponsorów zagranicznych powinno być całkowicie zabronione
zops
Nikt nie "dostaje", zawsze jest zalezny od tzw. estabilishmentu, i wcale nie śmieje się tak jak przysłowiowy jasnoblond Kaszub.
and00
to teraz konkretnie, ile dostały w czasie PO PSL wszystkie stowarzyszenia, fundację, media (m in Agora w formie ogłoszeń) i inne NGO

Czemu nie przedstawią sprawy z 2 stron,
mają chyba dostęp do własnych danych finansowych?
smallsaver
A teraz konkretnie, ile wydoiły propisowskie gadzinówki, Rydzyki, ePiSkopaty, obsadzone partyjnymi kolesiami narodowe fundacje, instytuty gotowania na gazie, TVPiS (tu podpowiem - 2,7 miliarda rocznie)? Ty naprawdę jeszcze komuś próbujesz wmówić, że PiS to nie mafia okradająca Polskę?
and00 odpowiada smallsaver
To oni pisali artykol
powinni to porownac
ps
dlaczego obrażasz pisząc o prawicowej prasie gadzinowki?
Tylko dla tego że piszą co innego niż ty chcesz?
Rozumiem to lewicowy pluraluzm?

Powiązane: PiS oddaje władzę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki