REKLAMA

Tyle pieniędzy dostanie Fernando Santos, jeśli zostanie zwolniony

2023-09-12 07:55
publikacja
2023-09-12 07:55

Reprezentacja Polski w piłce nożnej nie przeżywa ostatnio najlepszego okresu. Pozaboiskowe skandale w piłkarskim środowisku to jedno, ale sportowa dyspozycja też pozostawia wiele do życzenia. Biało-czerwoni przegrali w niedzielę z Albanią 0:2 i głową zapłaci za to prawdopodobnie portugalski szkoleniowiec Fernando Santos. Wiadomo już, ile ta decyzja będzie kosztowała Polski Związek Piłki Nożnej.

Tyle pieniędzy dostanie Fernando Santos, jeśli zostanie zwolniony
Tyle pieniędzy dostanie Fernando Santos, jeśli zostanie zwolniony
fot. Jacek Szydlowski / / FORUM

Portal TVP Sport podał, że zwolnienie Fernando Santosa dla polskiego związku nie będzie prawdopodobnie zbyt dużym problemem ze względu na fakt, że umowa Portugalczyka obowiązuje tylko do listopada. 

Jeśli prezes PZPN Cezary Kulesza zdecyduje się zakończyć przedwcześnie współpracę ze szkoleniowcem, to otrzyma on wynagrodzenie za październik i listopad.

Miesięczne wynagrodzenie Fernando Santosa płacone przez Polski Związek Piłki Nożnej to 740 tys. zł. Jeśli PZPN rozwiąże przedwcześnie kontrakt Portugalczyka, będzie to oznaczało konieczność wypłacenia szkoleniowcowi 1,4 mln zł.

Dzisiaj obie strony mają się ze sobą spotkać i prawdopodobnie po tych rozmowach zostanie zakomunikowana oficjalna decyzja. Dziennikarz sportowy Maciej Iwański stwierdził, że “sprawa ma być rozwiązana z klasą”. Fernando Santos prowadził reprezentację Polski w sześciu meczach. W trzech z nich biało-czerwoni wygrali, a w trzech doznali porażki.

Po spotkaniu prezesa PZPN i Fernando Santosa okazało się, że ostateczna decyzja nie została podjęta we wtorek. Następna tura rozmów ma odbyć się w tym tygodniu. 

PB

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (34)

dodaj komentarz
karbinadel
W ogóle nie należało zatrudniać tego emeryta. Ale lepiej się go szybko pozbyć, niż męczyć się jeszcze przez trzy miesiące. Kulesza bogaty z domu, niech płaci
pstrzezek
Wina premiera bo nie obiecał premii przed meczem ;) PZPN to stuktura nadwyraz pasożytnicza. Żeby to jeszcze szło z kieszeni sponsorów ale nie.. Budżet powinien być okrojony do minimum i przekazny na siatkówkę gdzie światowe wyniki są od lat
xqwztsa
To przegrali teraz z Albanią? Zabawne. Po 2012 reprezentację oglądają tylko skończone cepy.
peluquero
Sousa, Santos kogo by tam jeszcze na S...hm.. Santo Nuno Espirito? Sa Pinto?
Tak czy siak tanio jak w tym popularnym portugalskim dyskoncie ;) promo top
hulalula
Zarząd PZPN powinien beknąć za wybieranie jełopow i to oni powinni zapłacić z własnej kieszeni albo jak nie będą chcieli zwolnić i na zasiłek dla bezrobotnych 850zl .
zenonn
https://demotywatory.pl/4862848/W-czasie-turnieju-10-latkow-rodzice-krzycza-do-sedziego-
prawnuk
spoko i tak Orlen zapłaci albo inny Tauron. Okradną akcjonariuszy z dywidendy i bedzie
prawnuk
to poziom odprawy dla byle jakiego "dziennikarza" w TVP
bha
Odprawy dla pracowanika na niby.

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki