REKLAMA

Twórca "antykomora" stanął przed sądem

2012-09-05 18:10
publikacja
2012-09-05 18:10
Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces przeciwko Robertowi Fryczowi (zgodził się na podanie pełnego nazwiska) - twórcy serwisu antykomor.pl. Mężczyzna oskarżony jest m.in. o znieważenie prezydenta, wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Przed wejściem na salę rozpraw Robert Frycz przyznał, że boi się wyroku, ale nie żałuje swojego postępowania. Podkreślał, że strona miała charakter satyryczny. Dziennikarzom powiedział, że jeśli zostanie skazany, będzie to oznaczać, że w Polsce nie można krytykować wpadek prezydenta. Przypomniał wpis Komorowskiego do księgi kondolencyjnej z błędem ortograficznym, czy jego wpadki podczas spotkań z głowami państw.

Na wniosek prokuratury sąd wyłączył jawność procesu. Sędzia tłumaczył, że jest to konieczne, ponieważ podczas rozprawy zostaną ujawnione zdjęcia naruszające godność głów państw, w tym prezydenta RP. Decyzja ta oburzyła zarówno oskarżonego, jak i jego obrońcę. Była ona również zaskoczeniem dla uczestniczącej w rozprawie Doroty Głowackiej z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jak mówi, przepis o wyłączeniu jawności jest wykorzystywany w postępowaniach cywilnych, a nie z urzędu. Sąd korzysta z tego prawa, gdy poszkodowany występuje w sądzie osobiście i wyłączenie jawności jest ważne dla ochrony jego wizerunku. W przypadku Roberta Frycza postępowanie prowadzone jest z urzędu przez prokuratora.

Przedstawicielka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka otrzymała zgodę na uczestnictwo w rozprawie. Może w niej brać udział również matka oskarżonego.IAR/Bojdo PR Łódź/jp/tk

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~endi
Ciekawe kiedy reżim Ryżego bandyty - oszusta zacznie strzelać do ludzi ?
~4 x 4
Moim skromnym zdaniem każdy kto ubliża obraża drugą osobę bez znaczenia opcja powinien być ukarany.Czy to Prezydent czy Pani Zosia z warzywniaka.Czy to internet czy w inny plugawy sposób.Tępić takie zachowanie na każdym kroku.Ktoś powie że jest to donoszenie ,nie to jest i powinno być normalnością, w naszym codziennym życiu.
~znawca
utopia , a osobiscie sram na PO, zawsze klade wpierw gazete wyborcza i na to leci moje gowno
~napedowy
to nie wychylaj sie z domku od bo za takie POglady mozesz dostac w de..kiel. od czterech PO cztery
~spokojny
wszyscy kreujecie się na znawców prawa ,anie macie pojęcio co oznacza termin '' dzialanie z urzędu'',dla co niektórych ,każdy powód dobry by lżyć Polskę,
~re
szkoda ze z urzedu nie działali w Aferze Gdanskiej ......jak to mówia wolnosc donku w swoim domku
~obserwator
to są skutki polityki Kaczyńskiego. Jego klub, kilka miesięcy wcześniej przed aferą, wystąpił o karanie za znieważanie m.in. instytucji prezydenta. Pamiętamy szukanie po całej Polsce bezdomnego Huberta K., żeby go ukarać, tylko dlatego, że niepochlebnie wyraził się na temat ówczesnego prezydenta Lech to są skutki polityki Kaczyńskiego. Jego klub, kilka miesięcy wcześniej przed aferą, wystąpił o karanie za znieważanie m.in. instytucji prezydenta. Pamiętamy szukanie po całej Polsce bezdomnego Huberta K., żeby go ukarać, tylko dlatego, że niepochlebnie wyraził się na temat ówczesnego prezydenta Lech Kaczyńskiego.
~Baca
Zachowanie terrorysty Niesiołowskiego albo Wojewódzki bądź Palikot burzą wszelkie próby usprawiedliwiania reżimu.
maciej_z_krakowa odpowiada ~Baca
reżim został w Polsce odsunięty od władzy w 2007 po nieudanych próbach wprowadzenia państwa policyjnego.
~heh odpowiada maciej_z_krakowa
Po co przygłupie powtarzasz slogany z GW i TVN a teraz to masz co jak nie państwo POlicyjne?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki